Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ankara Film Festivalinde Dev Ekip Bir Arada

Sanat-
Abone ol

23 Nisan'da başlayacak 26. Ankara Film Festivali'nde yarışacak filmler ve Onur Ünlü'nün başkanlık edeceği jürinin diğer isimleri açıklandı. 9 filmin seçildiği ulusal yarışmanın jürisinde Demet Evgar, Emrah Serbes ve Serkan Keskin gibi isimler yer alıyor.

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından Kültür Bakanlığı’nın desteği ve Halkbank ana sponsorluğunda düzenlenen Ankara Film Festivali’nde ulusal uzun film kategorisinde yarışacak filmler ve Onur Ünlü ’nün başkanlığını üstleneceği jürinin diğer üyeleri belli oldu.

Festivalin bu yılki ulusal jürisi yıldız isimlerden oluşuyor. Yönetmen Onur Ünlü’nün başkanlığındaki jüride Demet Evgar, Emrah Serbes, Serkan Keskin ve kurgucu Çiçek Kahraman yer alıyor.

23 Nisan -03 Mayıs 2015 tarihleri arasında 26. kez izleyici ile buluşacak Ankara Film Festivali’nin ulusal uzun film kategorisinde yarışacak filmler Prof. Dr. Oğuz Onaran, Prof. Dr. Seçil Büker, Öğretim Görevlisi Dr. Ali Karadoğan’dan oluşan ön jürinin seçimleri ile şu şekilde belirlendi:

Annemin Şarkısı (Yönetmen: Erol Mintaş; Oyuncular: Feyyaz Duman, Zübeyde Ronahi, Nesrin Cavadzade, Aziz Çapkurt)

Asasız Musa (Yönetmen: Aydın Orak; Oyuncular: Turgay Tanülkü, Aydın Orak, Selamo, Şenay Aydın, Murat Toprak, Rahşan Anter, Dicle Anter, Anter Anter)

Çekmeköy Underground (Yönetmen: Aysim Türkmen; Oyuncular: Can Sipahi, Kerem Can, Gözde Kocaoğlu, Barış Gönenen)

Dağ Çiçeği (Yönetmen: Caner Canerik; Oyuncular: Aygül Aras, Mevla Dalgıç, İsmail Geçer, Kemal Karabulut,  Canan Çakır)

Firak (Yönetmen: Halil Özer; Oyuncular: Canan Atalay, Oktay Gürsoy, Barış Gönenen, İsmail Karagöz)

İçimdeki İnsan (Yönetmen: Aydın Sayman; Oyuncular: Vedat Erincin, Suavi Eren, Füsun Demirel, Şebnem Bozoklu, Macit Koper, Menderes Samancılar, Melek Şahin, Murat Karasu, Rıza Sönmez)

Neden Tarkovski Olamıyorum (Yönetmen: Murat Düzgünoğlu; Oyuncular: Tansu Biçer, Esra Kızıldoğan, Menderes Samancılar, Vuslat Saraçoğlu, Tülay Bursa, Recep Yener, Hüseyin Baylan, Hakan Karsak, Kadim Yaşar)

Sesime Gel (Yönetmen: Hüseyin Karabey; Oyuncular: Feride Gezer, Melek
Ülger, Tuncay Akdemir, Muhsin Tokçu, Ali Tekbaş, Muhsin Tokçu, Emrah
Özdemir)

Festival kapsamında verilen “SİYAD En İyi Film” ödülü için Sinema Yazarları Derneği jürisi de belirlendi; değerlendirmeyi Sevin Okyay, Övgü Gökçe ve Kerem Akça gerçekleştirecek. 

TOZ RUHU SEÇİLDİ AMA ÇEKİLDİ!

Festivale başvuru yapan ve ön jüri tarafından seçilen filmler arasında yer alan yönetmenliğini Nesimi Yetik’in yaptığı Toz Ruhu filmi ise yarışma jürisinde yer alan isimlerin netleşmesinin ardından yarışmadan çekildiğini açıkladı.

Yarışma jürisi başkanı Onur Ünlü’nün Toz Ruhu filminin tamamlanması için destek vermiş olması nedeniyle filmin yarışmada yer almasının etik olmayacağını düşünen yönetmen Nesimi Yetik, festival yönetimini arayarakfilmi yarışmadan çekmek istediklerini belirtti. Festival yönetimi ise yönetmen ve ekibe duyarlı davranışları nedeniyle teşekkür etti.

Festival, Kültür Bakanlığı’nın desteği ve Halkbank ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek. BaşbakanlıkTanıtma Fonu desteğiyle de pek çok yabancı konuğu Ankara’da ağırlayacak. Ayrıca Çağdaş Drama Derneği’nin işbirliği ve Liv Hospital’ın desteğiyle çocuklar için özel etkinlikler düzenlenecek. Ankara’nın kültür sanat hayatına Ankara Uluslararası Film Festivali’ne katkıda bulunarak destek olan diğer kurumlar arasında; Akfen Holding Loft İncek, BTO Bilimtur A.Ş., Çankaya Belediyesi, Holiday
Inn Ankara- Kavaklıdere,  Kızılay Büyülü
Fener Sineması,  Liv Hospital Ankara, Mesa
Mesken San. A.Ş., Türkerler Holding Mahall Ankara, Ströer Kentvizyon, Ulusoy
Ultra Turizm A.Ş. yer alıyor.

Detaylı bilgileri Ankara Film Festivali Social hesaplarından takip edebilirsiniz.

Twitter - Facebook

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir