Görüş Bildir
Haberler
Almanya Yıllar Sonra Zirveye Çıkıyor

Almanya Yıllar Sonra Zirveye Çıkıyor

Fatih
16.07.2014 - 20:18

Almanya Yıllar Sonra Zirveye Çıkıyor

Yarın açıklanacak FIFA Dünya Sıralaması'nda Almanya 20 yıl sonra zirveye yükselecek.

FIFA tarafından aylık yayınlanan ancak Dünya Kupası nedeniyle 15 gündür yayınlanmayan Dünya sıralaması yarın açıklanacak.

Fransız L'Equipe'in haberine göre Almanya yarınki dünya sıralaması listesinde ilk sıraya yerleşecek. Bu sıralamanın FIFA tarafından ilk kez yayımlandığı Ağustos 93'te listeye ilk sıradan giren Almanya, en son Haziran 94'te listenin tepesinde yer almış ve ertesi ay 94' Dünya Kupası şampiyonu Brezilya, listenin zirevesine çıkmış ve yaklaşık 7 yıl listenin ilk sırasından inmemişti. Şimdi Almanya 241 ay önce Brezilya'ya devrettiği liderlik koltuğunu, İspanya'dan devralacak.

Dünya Kupası'nın finalisti ve üçüncüsünün de sıralamada aynı yeri alacakları görülüyor. Arjantin listede 2., Hollanda da 12 sıra yükselerek 3. sıraya yerleşecek.

Dünya Kupası'nın belki de en çok beğenilen takımlarından Kolombiya listenin 4. basamağına çıkacak. Kolombiya'yı çeyrek finalde elenen Belçika ile, 2. turda kupaya veda eden Uruguay izleyecek.

2010 Dünya Kupası'nı evine götüren ancak 2014'te daha ikinci maçından elenmesi kesinleşen İspanya ise listedeki sert düşüşlerden birini yaşayıp 7. sıraya inecek. Almanya karşısında tarihinin en ağır yenilgisini üstelik kendi evinde alan Brezilya da İspanya'nın hemen ardından 8.'liğe inecek. Listenin 9. sırasında İsviçre, 10. sırasında ise Fransa yer alacak.

Eurosport

Kaynak: http://tr.eurosport.com/futbol/dunya-...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın