Görüş Bildir
Haberler
Almanya 50 Siemens Çalışanını IŞİD'den Kurtardı

Almanya 50 Siemens Çalışanını IŞİD'den Kurtardı

adem kara
17.06.2014 - 11:42

Irak’ta Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) kontrolü altındaki bölgedeki Beyci kenti yakınındaki 50 Siemens firması çalışanı, Almanya’nın Bağdat hükümetiyle yaptığı işbirliği sonucunda saklandıkları yerden alınarak Erbil’e götürüldü.

Spiegel Online’dan Matthias Gebauer’in haberine göre, sekizi Almanya vatandaşı toplam 50 işçi Irak ordusuna ait bir helikopter ve Siemens firması tarafından tahsis edilen bir uçakla, Bağdat’ın 200 kilometre kuzeyinden alındı.

IŞİD militanlarının bölgeyi kontrol altına alması üzerine Beyci kenti yakınlarındaki bir santralde saklanan işçilerin hayatlarını tehlikeye atmamak için Almanya medyası işçilerle ilgili bugüne dek haber yapmamıştı.

Almanya Dışişleri Bakanlığı geçen hafta yaptığı açıklamayla, vatandaşlarının tehlikeli bölgeleri terk etmesini istemişti. Irak’ın kuzeyinde yaklaşık 1000 Almanya vatandaşı daha var. 

Bianet

Kaynak: http://www.bianet.org/bianet/siyaset/...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
adem

işçilerin hayatlarını tehlikeye atmamak için Almanya medyası işçilerle ilgili bugüne dek haber yapmamıştı.

Pasif Kullanıcı

bizde yasak geldi ama geç geldi. bu arada detayı atlamayalım adamlar esir değilmiş saklanmışlar uyanıklar. bizde hepimiz kahraman olduğumuz için(resmi açı... Devamını Gör