Ak Partililer, Ertuğrul Günay'ın Basın Toplantısını Bastı

118PAYLAŞIM

Ak Partililer, Ertuğrul Günay'ın Basın Toplantısını Bastı

Ak Partililer, Ertuğrul Günay'ın Basın Toplantısını Bastı

17 Aralık sonrası AK Parti'den istifa eden Ertuğrul Günay, düzenlediği basın toplantısında bir grup AK Partili tarafından protesto edildi.

Eski Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, 17 Aralık sonrasında Ak Parti'den istifa eden diğer İzmir milletvekilleri İlhan İşbilen ve Erdal Kalkan ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

AK PARTİLİLER SALONU BASTI

Hükümete yönelik eleştirilerde bulunan Günay, bu esnada salona gelen bir grup AK Partili tarafından protesto edildi. Ak Parti İzmir Kadın ve Gençlik kolları üyesi olan bir grup, Recep Tayyip Erdoğan sloganları attı. Grup daha sonra salondan ayrıldı.

İşte Günay'ın açıklamalarından satırbaşları;

Biz geçen 2011 genel seçimlerinde Adalet Ve Kalkınma Partisi'nden İzmir milletvekili seçildik. Şu anda bağımsızız. Özgür ve bağımsız konumdayız.

17 Aralık'ta Türkiye siyasetinin bütünüyle yeniden gözden geçirilmesi gereken bir süreç başladı. Sayın Başbakan demokratik bir hukuk devletinde görülmedik şekilde bu soruşturmaların önünü kesecek yöntemleri maalesef tercih etti. Başbakan sürgünler ve atamalarla da yetinmedi. Hukuk devletinde işinize göre hâkim tayin edemezsiniz.

"İNŞALLAH BU İDDİALAR DOĞRU DEĞİLDİR"

Biz de temenni ederiz ki bu iddialar inşallah doğru değildir. Ama soruşturulsun. Ama bu iddialar soruşturulsun denilen herkesi sayın Başbakan düşman ilan etti. Hukukun hakkın yanında durmak yerde Sayın Başbakan adaletin işlemesi için değil engellenmesi için göğsünü siper etti. 2010 yılında halka vaat edilen bütün sözler çiğnenerek yeni bir HSYK yapısı yeni bir internet yapısı oluşturulmaya hukuk işlemez hale getirilmeye çalışıldı.

Sayın Erdoğan hukuk devletine karşı örtülü bir darbe gerçekleştirmek istedi.

"BİR PARALEL YAPI OLUŞTU AMA..."

Bir paralel yapı oluştu ülkemizde ama paralel yapı hukuksuzluk ve adaletsizliği soruşturmaya çalışan bu emniyet ve adalet çevrelerinde değil başbakanın yakın çevresinde ve onun komutasında oluştu.

"YOL ARKADAŞLIĞI YAPMAK İSTEMİYORUZ"

Sesiz kalmak millete ihanet anlamına gelirdi. Bizim bir inancımız var. Alay edilmesini kesinlikle istemediğimiz inancımız bize haksızlıklar karşısında susmanın şeytanla işbirliği olduğunu söylüyor. Susmak kendimize olan saygımızdan bir şey kaybetmek anlamına gelecekti. Yolsuzlukları yapanlarla birlikte yol arkadaşlığı yapmama isteğimizi vatandaşlarımızın anlayacağını düşünüyoruz.

"YOLDAN SAPAN BİZ DEĞİLİZ "

Yoldan sapanlar biz değiliz, yolsuzluklara tenezzül edenler. Dün TBMM'ye üç ay sonra fezlekelerin okunması için bir girişim yapıldı. Daha yazılmamış olan önü kesilmiş olan fezlekeler de var. Ama dört hatta beş tane var ki bunlar aylardır tutuluyor. İktidar partisi bunları alçak profil göstererek savuşturmaya çalıştı. Savcılıktan gelen bir belgenin TBMM'de okunmasına dahi bir milletvekili nasıl hayır der bunu milletin takdirine sunuyoruz.

Bize umut ışığı olarak gelen 10 gün sonra bir yerel seçim var. Umut ediyoruz ki milletimiz demokrasiye sahip çıktığını gösteren bir yol göstericiliği yapacaktır.

haberler.com

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir