Görüş Bildir
Haberler
"3'üncü Havalimanı İstanbul'un İdam Fermanıdır"

"3'üncü Havalimanı İstanbul'un İdam Fermanıdır"

Fatih UZUN
07.06.2014 - 19:23

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla temeli atılan 3′üncü havalimanına karşı gruplar, Taksim Tünel’de bir araya gelerek İstanbul’un idam fermanı olarak niteledikleri projeye karşı yürüyor.

3′üncü havalimanı yeni talanı ‘ pankartıyla yürüyen gruplar, ÇED olumlu kararının yürütmesinin durdurulduğunu hatırlatarak projenin aynı zamanda yasadışı olduğunu belirtti.

Kuzey Ormanları Savunması’nın yaptığı “3. Havalimanı: Nereden baksan katliam, yağma, şaibe!” başlıklı yazılı açıklamada, “Ülke tarihinin en büyük şaibeye, en büyük hak gaspına, en büyük kamu peşkeşine, en büyük yıkıcı şehirleşme potansiyeline, en büyük orman tahribatına, en büyük tarım alanı tahribatına, en büyük kuraklık getirme potansiyeline, en büyük hayvan kıyımına, en büyük iklim bozma riskine sahip projesidir, İstanbul’un ve Marmara’nın idam fermanıdır” ifadeleri yer aldı.

Açıklamada ayrıca İstanbul halkına çağrıda bulunan Kuzey Ormanları Savunması, “Kuzey Ormanlarında “gümbür gümbür çalışan” dozerler seni, nefesini, çocuklarını, geleceğini ezmen için harekete geçiyor. Önce ağaçlar, s0nra kuşlar, sonra mahallen, sonra çocukların… İstanbul halkı kulak ver: Konuşan biziz! Frankfurt, Pensilvanya, lobiler, başkanlar, sultanlar değil, senin öz çocukların. Korumasız, çıplak, yalansız; elimizde pankart, ağzımızda hakikat… Elini ver, yağmayı, katliamı durduralım” açıklamasını yaptı.

  • diken.com.tr
Kaynak: http://www.diken.com.tr/vitrin/kuzey-...
İçeriğin Devamı Aşağıda

Fotoğraf: @kuzeyormanlari

Fotoğraf: @kuzeyormanlari

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın