3. Köprü İçin 77 Noktada Acele Kamulaştırma

 > -

Sarıyer ve Beykoz arasında inşası devam eden 3. Köprü'nün bağlantı yolu olan Kuzey Marmara Otoyolu için İstanbul'un bazı ilçelerinde acele kamulaştırma kararı alındı.

Kuzey ormanlarında binlerce ağacın katledilmesine neden olan ve inşasına devam edilen 3. Köprü'nün bağlantı yolu olan Kuzey Marmara Otoyolu için İstanbul'un Sancaktepe, Beykoz, Çekmeköy, Sarıyer dahil 8 ilçesi ve 77 noktasında acele kamulaştırma kararı alındı. Karar Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Bugün Resmi Gazete'de yayımlanan bilgide konuya ilişkin şu ifadelere yer verildi: “Kuzey Marmara Otoyolu (3. Boğaz Köprüsü Dahil) Projesi kapsamında, ekli harita ile listede güzergâhı, bulunduğu yer ve ada/parsel numaraları gösterilen taşınmazların Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılması; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının 5/1/2015 tarihli ve 500 sayılı yazısı üzerine, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 27 nci maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 5/1/2015 tarihinde kararlaştırılmıştır.”

İşte kamulaştırılacak alanlar

Haber: Rıfat Doğan | İleri Haber

Fotoğraf: EPA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir