29 Kasım'da İrtibat Kesilen ve IŞİD'in Kaçırdığı 2 Askerden Acı Haber

 > -

Fırat Kalkanı harekâtı kapsamında El Bâb bölgesinde görevdeyken IŞİD tarafından kaçırılan Astsubay Muhammet Duran Keskin ve Astsubay Kıvanç Kaşıkçı'nın şehit olduğu açıklandı. AA, acı haberin ailelere iletildiği bilgisini paylaştı. TSK, 29 Kasım'da 2 asker ile irtibatın kesildiğini açıklamıştı...

Fırat Kalkanı harekâtı 24 Ağustos 2016'dan bu yana sürüyor.

Şimdiye kadar en az 40 asker harekât kapsamında şehit oldu.

Terör örgütü IŞİD, 29 Kasım'da El Bâb yakınlarında bulunan 2 Türk askerini rehin aldığını iddia etmişti...

Aynı gün açıklama yapan Genelkurmay, "iki silah arkadaşımızla irtibat kesilmiş olup, bölgede arama faaliyetleri devam etmektedir" demişti.

Güvenlik uzmanı Mete Yarar, katıldığı bir TV programında iki askerin araçlarının içindeyken pusuya düşürüldüğünü, o bölgede ciddi çatışmalar yaşandığını söylemişti.

Ne yazık ki acı haber geldi. Astsubay Muhammet Duran Keskin ve Astsubay Kıvanç Kaşıkçı'nın ailelerine, dün gece evlatlarının şehit olduğu haberi verildi.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre Astsubay Keskin'in şehit haberi Adana merkez Seyhan ilçesinde ikamet eden anne Elif Keskin'e askeri yetkililerce iletildi. 

Muhammet Duran Keskin'in, babası Şaban Keskin'i yaklaşık 5 yıl önce kaybettiği öğrenildi. Şehidin eşi Gökçe Keskin de astsubay ve Ankara'da görev yapıyor.

Astsubay Kıvanç Kaşıkçı'nın şehit olduğu haberi de Çanakkale'de yaşayan ailesine verildi.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

2016AdanaAnkaraFırat KalkanıIŞİDŞehitTerörTürk Silahlı Kuvvetlerianne
Görüş Bildir