Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

2016 Yılında Yaşanmış ve Okuyunca Yusuf Yusuf Olacağınız Tüyler Ürpertici 13 Olay

-

İyisiyle kötüsüyle bir yılı daha bitirdik; fakat bazılarımız 2016'yı çok da güzel hatırlamıyor! Birçoğumuz için yaşadıkları esrarengiz olaylar ile hatırlayacakları bir yıl olabilir 2016. Lafı çok uzatmayalım ve konuya girelim: Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru, BuzzFeed üyelerine 2016 yılında yaşadıkları en ürkütücü olaylar sorulmuş. ''Ne yaşamış olabilirler ki...'' diyor olabilirsiniz şu anda. BuzzFeed'den derlediğimiz şu içeriğe bir göz atın da sonra tekrar şey yapalım o konuyu...

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/annakopsky/xx-o...

1. ''Evimdeydim ve bir gece tuvalete gitmek için uyandığımda...

...beyaz elbiseli bir kadın ile evin antresinde çarpıştım. Çarpıştığımda bir taraftan da telefonda mesajlaşıyordum ve kafamı hiç kaldırmadan, gayet normal bir olaymış gibi kadına 'Pardon!' dedim, yürümeye devam ettim. Uyku sersemliğinden olsa gerek, o an önemsemediğim bir durum vardı ki: evde aslında yalnız olmam gerekiyordu. Yine bir sonraki gün, erkek arkadaşım beni evden almaya geldiğinde; onu neden üst katta camın önünde beklediğimi sordu. Ardından da üzerimdeki beyaz elbiseyi neden çıkardığımı... Birincisi; üst katta camın önünde falan onu beklemedim. İkincisi de; benim beyaz bir elbisem yok!''.

2. ''Küçük bir kızımız var ve...

...odasında uzun süredir şu bebek kamerası denen şeyden var. Önceden kamera tam yatağının üstünde duruyordu; fakat kamera ile oynamayı çok sevdiğinden kameranın yerini değiştirmek zorunda kaldık. Kameranın yeri iyi ki değişmiş... Biz onun uykuya dalana kadar hep kendi kendine konuştuğunu sanıyorduk. Halbuki, baya baya birisi varmış konuştuğu!''.

3. ''Bir gün küçük kız kardeşim bana hayali arkadaşından bahsetti:...

...'Genelde yatağımın üzerine oturmuş vaziyette, annesinin bir gün gelip onu almasını bekliyor. Kolundaki sıkıntısı yüzünden eve tek başına gidemiyormuş' dedi. Ben de 'N'olmuş ki koluna?' diye sordum. 'Annesi kolunun üstünden arabası ile geçmiş... Bu yüzden de sürekli ağlıyor çünkü ölü gibi olmaktan hoşlanmıyor!' diye cevapladı.''.

4. ''Arkadaşlar ile ruh çağırmak için toplandığımız bir gündü...

...Ortamda da benim haricimdeki herkes ruhlara inanıyordu bu arada. Bu sebepten de ruhlara seslenirken daha çok fiziksel şeyler yapmalarını istiyordum. Omzuma dokun, sırtıma vur gibi... Biraz zaman geçti ve aniden sırtımda bir acı hissettim. Sırtıma baktığım zaman üç tane tırnak izi olduğunu gördüm. Tırnak izlerinin yeni olduğu belliydi; çünkü kırmızı ve kabarık bir haldeydiler.''.

5. ''Arkadaşımın çocuğuna bakıcılık yapmak için evine gitmiştim...

...Evde sadece ikimiz vardık: Arkadaşımın çocuğu ve ben. Bir süre sonra küçük kız, önce bir etrafı kolaçan etti ve bana dönüp fısıldayarak; 'Evde bizden başka birileri daha var!' dedi.''.

6. ''Kardeşimin evinde misafir olduğum bir gündü...

...Oyun odasında yeğenimle uyuyakalmışız ve saat gece yarısını geçiyordu. Bir anda televizyon kendi kendine açıldı ve sadece karıncalı bir görüntü vardı karşımızda. Tam o anda, 3 yaşındaki yeğenim bir anda yataktan fırladı ve koşarak yanına gittiği televizyonu kapadı. Televizyondan hiçbir ses gelmemesine rağmen uyanmasına şaşırdığım yeğenime, televizyonun açık olduğunu nasıl fark ettiğini sordum. O da bana 'Her gece aynı saatte gelip, televizyonu açıyorlar' dedi ve hiçbir şey olmamış gibi tekrar uyumaya devam etti.''.

7. ''Bir gece yarısı erkek arkadaşım ve ben inanılmaz...

...bir panik içerisinde aynı anda uyandık. Uyandıktan birkaç saniye sonra duvardaki fotoğraf yere düştü ve çerçevesi paramparça oldu. Daha sonra erkek arkadaşıma gördüğüm rüyadan bahsetmeye başlamıştım. Rüyada erkek arkadaşımı bıçaklıyorlardı ve kendisine bunu daha söyler söylemez çığlık atmaya başladı; çünkü o da benim bıçaklandığımı görmüş rüyasında. Sonra, aniden bir çığlık sesi duyduk ve ses aşağı kattan geliyordu. Ses anneme aitti ve benim sesimi sayıklıyordu durmadan. İşin garip tarafı; annem İngiltere'de yaşıyordu, biz ise Amerika'daydık. Bizden başka kimse yoktu yani evde.''.

8. ''O gün arkadaşlar bize gelmişti...

...Kalabalık bir gruptuk ve bir anda ruh çağırmaya karar verdik. Evimiz iki katlıydı ve üst katta bir odaya geçtik. Tam ruh çağırmaya hazırlandığımız sırada odanın içindeki telefon ötmeye başladı. Ötme diyorum çünkü telefon çalmıyordu ve alıcısı ile oynanmışçasına garip sesler çıkarıyordu. Neyse o gün vazgeçtik ruh çağırmaktan ve haftalar sonra, evde yalnız olduğum bir gün telefon çalmaya başladı. Yukarı kattan yine aynı sesler gelmeye başlamıştı; fakat bu sefer yukarı kata çıkmama gerek yoktu çünkü aynı telefon hattına bağlı bir diğer telefon alt katta da vardı. Çalan telefonu açmaya hazırlanıyordum ki telefondan çıkan kırmızı bir ışık üzerimde belirdi ve gitmiyordu. O gece yatağa yattığımda ise omuzlarımda iki el hissettim ve ileri geri sarsıyordu bu eller beni. İlk başta rüya gördüğümü sandım; fakat aynı zamanda mırıldanma sesi de geliyordu kulağıma. Korkunçtu... Şimdi taşındık o evden ama hala o anlar rüyama giriyor.''.

9. ''Normalde kardeşimle aynı odada kalırız; fakat...

...o gün yalnızdım. Kardeşim de 6 yaşında bir kız çocuğu ve haliyle çok fazla oyuncağı var. Hele bir tanesi var ki fenalık getiren cinsten. Ses de çıkaran bu oyuncak; McDonald's oyuncağı ve sürekli aynı sözleri tekrarlıyor: 'McDonald's'a hoşgeldiniz! Siparişinizi alabilir miyim?'. Dediğim gibi; kardeşimin odada olmadığı bir gündü. Oyuncak açık kalmış ve yine aynı cümleleri tekrar ediyordu. Sonra oyuncağın sesini kapattım ve diğer oyuncakların arasına koydum. Ancak yaklaşık 20 dakika sonra fısıltıya benzer bir ses kulağıma: 'Bir tane tavuk McNuggets lütfen!' diyordu. Hayatımda hiç bu kadar korktuğumu hatırlamıyorum.''.

10. ''Bir aralar ilkokul öğrencilerine...

...rehber öğretmenlik yapıyordum. Bir gün öğrencilerimden biri tuvalete gitmek için izin istedi benden. Ben de acele etmesini çünkü servisin az sonra kalkacağını söyledim. Okul gezisi vardı ve okuldan servis ile geziye gidecektik. Öğrencinin gitmesi ile gelmesi bir oldu. Niye bu kadar çabuk geldiğini sorduğumda ise bana: 'Gidemedim. İçeride hayalet var ve durmaksızın çığlık atıyor!' dedi.''.

11. ''Aylar sonra ruh çağırma tahtasını...

...buldum evde. Klasik bir soru vardır ya: 'Ey ruh nerdesin?' diye, ben de o soruyu sordum ruh çağırma tahtasının yardımı ile. Soruyu sorar sormaz bir ışık hüzmesi odanın içine doldu ve kulağıma biri fısıldayarak: 'Seninleyim...' dedi. Peki daha sonra ne mi yaptım? Ertesi gün hemen sattım birine ruh çağırma tahtasını...''.

12. ''Geçtiğimiz günlerde oğlum...

...bir hikaye anlattı bana. Yeni bir eve taşındık bir süre önce. Eski oturduğumuz evden çıkış yaptığımız gün, araba ile hareket etmeden önce, arabanın dışında bir kadının uzun süre bize baktığını söyledi oğlum. Kadını merak ettim ve nasıl biri olduğunu sordum. O da bana: 'Mavi bir cildi vardı, saçları yoktu ve siyah gözleri vardı.' diyerek kadını tarif etmeye başladı. 'Bizimle birlikte eski evimizde kalıyormuş ve yeni eve taşınırken o da bizimle gelmek istemiş aslında. Ama arabada yer olmadığı için gelememiş bizimle.' diye de ekledi. Son olarak biz araba ile giderken uzun uzun el sallamış arkamızdan...''

13. ''Odada tek başıma televizyon izliyordum...

...Birden önümden hızla bir şey geçtiğini gördüm. Ancak ne olduğunu tam seçemiyordum ve çok hızlı hareket ediyordu. Gözlerimi kıstım ve daha dikkatli bakmaya başladım. Odada dolapların üzerinde biri yürüyordu. Onu izlediğimi fark etti ve hızı yavaşladı, sonra da durdu. Aniden bana doğru döndü ve bakmaya başladı. Parmaklarını dudaklarına götürdü, sonra aniden arkasını döndü. Birden ne göreyim! Kafasının arkası yoktu! Tekrar yüzünü bana döndüğünde ise bu sefer suratı kan içindeydi ve aniden tuvalete doğru gitti, ardından da gözden kayboldu. Daha sonra ben de tuvalete gittim onu yakalamak için ama çoktan gitmişti bile. Ancak tuvalette etrafı incelerken tavanda bir delik buldum. Ev sahibine bir sonraki gün tavandaki deliğin sebebini sorduğumda: 'Sizden önceki kiracı tuvalette intihar etti. Kafasına sıktı ve o gördüğün delik kurşunun orada açtığı delik.' dedi.''.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
5k1n

Bu noktada, bilgisine çok inandığım ve konuya aydınlık getireceği su götürmez bir gerçek olmaya en çok aday olan uzaylı bir arkadaşımın yorumunu belirtme ihtiyacı duyuyorum: ''Olabilir.. Olmayabilir.. Olursa, olmadı demem; olmazsa, oldu demem. Olan olmuştur, kalan sağlar sağlar mı?!''

faysal-goktas

Cool Story Bro.

kawashima

Ok :D

castielo16

yohammmına

batuhan-dinc3

cin diye birşey yoktur arkadaslar tamamen psikolojik bi durum..

hope

Kuran-ı Kerim'de Cinlerin varlığından bahseden 28 tane ayet vardır. Hatta Cin suresi vardır. Kur'an'a göre insan topraktan, cinler ise ateşten yaratılmıştır: "Cinleri öz ateşten yarattı" (er-Rahmân 55/15), "Andolsun biz insanı, kuru kara çamur­dan, şekillenmiş kara balçıktan yarattık. Cinleri de daha önce, zehirli ateşten yarattık" (el-Hicr 15/26-27)

batuhan-dinc3

kuranda güzel hikayeler anlatılmış evet.. gayet fantastik.. zamanına göre iyi bir bilim kurgu kitabı..

hope

Sen ateistsen zaten sana bunları anlatmamın bir manası yok. kolay gelsin sana.

enk-capital

Valla ben bu kadar kesin konuşamıyorum ne yazık ki.

tosarik

batuhan-dinc3

tosarık bey sene olmuş 2017. heryer teknolojik ürünlerle dolu. herkesin elinde video çeken telefon, kayıt cihazları, sokaklarda sabaha kadar görüntü kaydeden kameralar vs vs. neden bunlara ramen bir tane gerçek denebilecek bir cin görüntüsü yok!! ve neden modern bir dairede cin gören olmazken eski ürpertici yerlerde insanlar cin gördüğünü sanır? psikoloji okuyun biraz.. cevabı bulursunuz...

piyetro-yurdana-88

Siz gerçekten cinlerin gerçekliğini mi tartışıyorsunuz? Biri de din kitabına fantastik kitap demiş. Niçin cinlere ihtiyaç duyuyorsunuz ki topyekün çarpılmışsınız siz mına koyayım

batuhan-dinc3

fantastik değil mi? ejderhalar, cinler, cehennemler, cennetler.. götten uydurma ne varsa konmuş.. aynen çarpılmışız.. sen böyle devam et.. cin diye de birşey yoktur!! psikolojik görünen halüsünasyonları cin sanıyoruz.. geçmişte bunlar açıklanamadığı için cin var deniyor.. ama bugün psikolojimizin bizi nasıl yanıltabileceğini çok iyi biliyoruz. o yüzden cinlerin götten uydurma olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz..

piyetro-yurdana-88

İster inan, ister uydurma de ama şöyle bir gerçek var ki dünyada para denen olguya hakim olan ne kadar ruh hastası varsa hepsi cine şeytana fazlasıyla inanıyor. Keçi kesip etrafında dönen mi ararsın, maske takıp birbirlerine atlayan mı ararsın bilemem. Kesin konuşmak gerekirse bunların içi boş safsatalar olduğunu düşünmüyorum, devletleri dahi kendine borçlandıran saykomanyaklar da benimle aynı fikirde gibi gözüküyor.

Gizli Kullanıcı

sen varsın işte keko

hope

5 vakit kılınır zaten. Benim saygı duymayacağım şey benim inandığım kitaba bilim kurgu kitabı demesi. O çok saygılı oluyor ama ben böyle dedim diye saygısız oluyorum ha ?.. isterse gidip bok'a tapsın umrumda olmaz..

tosarik

batuhan bey video linkini ben cinlere inananlara gönderme amacli paylastim...

Görüş Bildir