Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Tam Bir Eziğim Kendimi Koruyamıyorum' Deme: 13 Madde ile Seda Sayan'la Güçleneceksen Gel!

3.6bPAYLAŞIM

Seda Sayan bu ülkede savunma sanatının ve her daim kazanan taraf olmanın kitabını yazmış bir kadındır. Eğer birileri bu ülkede yükselmek istiyorsa, ilk örnek alması gereken kişi Seda Sayan olmalıdır. Neden mi? Maddeler halince açıkladık.

1. Hakkınızda mı konuşuyor. Çok da .... Sefil gibi odanıza kapanıp ağlamak yok. Seda gibi olun karşı tarafı şamar oğlanına çevirin.

2. Biri sizi kucağına aldığında kendinizi patates çuvalı gibi bırakmayın, rezil olursunuz. Prenses gibi durmayı öğrenin ki size kraliçe gibi davransınlar. Patates çuvallarına kimse saygı duymaz.

3. Yanınızdaki erkek sadece bir erkek değildir. Kıyafetinize uygun erkek taşıyın yanınızda. Unutmayın erkekler sizin bir nevi çantanızdır. Seda gibi olun erkeklere çanta gözüyle bakın.

4. En kötü durumunuzda düşmanlarınızın etrafta olduğunu hesaba katın. Seda bu durumlarda kahkaha atıyor. Silik gibi köşede durmayın.

5. Herkes sizi kötülediğinde 4 numaralı masum bakışınızı kullanın. Sizi gören dünyanın en suçsuz insanı sansın. Sümsük demiyoruz dikkat edin, masum diyoruz.

6. Seviyeli olun. Gıybetinizi yapan düşmanlarınız için "yok aman aman uzak dursunlar canım" cümlesi çevrenize ne kadar da asil bir kadın intibası yaratacaktır.

7. Güçlü kadınların hobileri olur bütün gün saksı gibi evlilik programı izlemeyin. Bakınız Seda Sayan hobisi olan bir kadın.

8. Güçlü kadın Seda Sayan gibi olur. Erkek dırdırını sallamaz; Ne diyo bu be sabahtan beri carcar!

9. Güçlü kadın sadece sözleri ile değil gözleriyle de konuşur. Ayna karşısında "Seni donumda sallarım" bakışını çalışın biraz. Dana gibi bakıp birilerine bağırmanız hiç bir işe yaramaz.

10. Güçlü kadın daha ortama girerken herkesi kendine baktırır. Kirayı geciktireceğini söyleyen kiracı gibi girmeyin ortama, ev sahibi gibi dalın mekana!

11. Çevrenizden onay beklerken kendinizden emin durun. Yavru köpek tarzı, yalvarır gibi durmayın. Kimse yalvarana saygı duymuyor. Hakkımı verin pezevenler, havası herkesin size hak vermesini sağlayacaktır.

12. Güçlü kadın aç gibi yemez. Toktur ama zevk için yer. Zaten güçlü kadınlar yemeden de yaşayabilir. Aç olduğu için yemek güçsüzlerin işidir. Güçlüler hobi olsun diye yer.

13. Tüm ergenlere fotoğraf çektirirken nasıl durulması gerektiğini öğretmiş bir kadından bahsediyoruz. Nasıl fotoğraf çektireceğinizi de Seda'dan öğrenin! İyi bakın iyi!

Bonus: Güçlü kadın kriz yönetiminde bir ustadır. Seda Türkiye'de bunun kitabını yazmış bir kadındır. Kimse onun gibi kendini kollayamaz. Ders alın ders!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
numan-kongur

Seda Sayan'ın eski haberlerini incelemek isteyenler aşağıdaki linkten ulaşabilirler...

nevran820

sedaizm hgvbhjnkmljhghbnj

damla-uzum

İroni (Eski Yunanca: eironeía), söylenenin tam tersinin kastedildiği ifadedir. Söylenen ya da yapılan eylem, ciddi görüntüsü altında, karşıt söylenceyi ya da eylemi, çelişki noktasına çekmeyi hedefler. Mizahdan farklı olarak, ironi daha eleştirel yaklaşır. İroni mimik, jest ve tonlama ile söylemek istenenin altını, dolaylı çizer. Sokrates'in diyalog yöntemi iki aşamadan oluşur. Birincisi ironidir. Sokrates, muhatabının kesin doğru olduğunu düşündüğü bilgileriyle ilgili çeşitli sorular sorarak bu bilgilerin gerçekte tartışmaya açık olduğunu kanıtlar.[kaynak belirtilmeli] İkinci aşama ise maiotiktir. Sokrates bu aşamada yine ustaca sorduğu sorularla muhatabının zihninde doğuştan var olduğunu düşündüğü gizli bilgileri ortaya çıkarır.[kaynak belirtilmeli] Türk Dil Kurumu ise 2005 basımı sözlükte madde başı olarak yer verdiği “İroni” kelimesine; Gülmece, söylenen sözün tersini kastederek kişiyle veya olayla alay etme anlamlarını vermiştir.

yucel-karaca

seda sayan gibi son derece cazgır çirkef 2. sınıf bir insanı burda rol modeli olarak göstermeniz gerçekten güzel olmuş seda sayanın bir insana öğretebileceği tek şey ucuzluk cazgırlık çirkeflik tir bravo size devam edin

maivedeniz

Editör ironi yapmış sakin ol

kawashima

Sebebi neydi ki editor??

Görüş Bildir