Görüş Bildir

"Öcalan'ın Aracısız Konuşmasını İsteyeceğiz"

Anasayfa > Gündem

Oral Çalışlar, akil insanlar toplantısına girerken 'Abdullah Öcalan'ın da görüşlerini aracısız bir şekilde açıklamasıyla ilgili bir imkan yaratılmasını isteyeceğiz' dedi.

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, Akil İnsanlar Heyeti'yle bir araya geliyor. Akil İnsanlar Heyeti'nde yer alan bazı isimler toplantı öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. En çarpıcı açıklamayı Gazeteci Oral Çalışlar yaptı. Çalışlar, Abdullah Öcalan dışındaki aktörlerin aracısız konuştuklarını belirterek, 'Tek aracıyla konuşan Abdullah Öcalan. Abdullah Öcalan'ın da görüşlerini aracısız bir şekilde açıklamasıyla ilgili bir imkan yaratılmasını isteyeceğiz ' dedi.

Katılımcı listesi açıklanacak

Toplantıya çok sayıda isim katılıyor. Can Paker, Muhsin Kızılkaya, Oral Çalışlar, Etyen Mahçupyan, Nihal Bengisu Karaca, Hülya Koçyiğit ve Kadir İnanır ofise ilk gelen isimler arasında yer aldı.

Daha önceki heyette yer alan tüm isimlere davetiye gittiği öğrenilirken katılımın yüksek olması bekleniyor. Kesin katılımcı listesini toplantı sonunda Başbakanlık açıklayacak.

'TOPLUM SÜRECE KATILMALI...'

Akil İnsanlar Heyeti Doğu Anadolu Bölgesi Grubu Başkanı Can Paker de, bazı Akil İnsanlarla dar kapsamlı bir toplantı yaptıklarını hatırlatarak burada aldıkları kararları Başbakan Davutoğlu'na aktaracaklarını söyledi. Paker, çözüm süreci ve Kobani üzerindeki görüşlerini açıklayacaklarını söylerine ekledi. Paker ayrıca, toplumun bu sürece katılmasını isteyeceklerini de söyledi.

'KATILMAYANLARIN SAYISI SINIRLI OLACAK'

Toplantıya katılan VAN Doğu Anadolu Bölgesi Grubu Üyesi Mehmet Uçum da toplantıya katılmayanların sayısının az olacağını iddia etti. Gönüllü yapılarda devam için gönüllülüğün olması gerektiğini söyleyen Uçum,' İnsanlar buraya nasıl davet edildiler ve geldilerse ikinci davette de gelmeme hakları vardır. Ancak bunun sayısının 4-5 kişiyi geçmeyeceğini düşünüyorum ' dedi.

İLGİLİ BAKANLAR DA KATILIYOR...

Toplantıya, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç ve Yalçın Akdoğan ile İçişleri Bakanı Efgan Ala, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik de katılıyor.

Cumhuriyet

Kaynak: http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/tu...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?