'Korkmuyorum, Hepsini Yayınlayın' Demişti: Sokak Röportajında AKP İktidarını Eleştiren İsmail Demirbaş Tutuklandı

 > 
9.8bPAYLAŞIM

Sokak röportajı sırasında kendisine uzatılan mikrofona açıklamalarda bulunan ve AKP iktidarını eleştiren İsmail Demirbaş isimli vatandaş tutuklandı. Röportajın ardından önce gözaltına alınan Demirbaş'a önce ev hapsi kararı verildi, ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Antalya'da sokak röportajı sırasında yaptığı konuşmada iktidarı eleştiren 49 yaşındaki İsmail Demirbaş'ın evi 24 Ekim'de basıldı. Gözaltına alınan İsmail Demirbaş, adli kontrol şartıyla bırakıldıktan sonra yaptığı açıklamada “Ülkemin geldiği duruma üzülüyorum. Ben bildiklerimi söylemeye devam edeceğim” dedi.

İkinci röportajın ardından tekrar gözaltına alınan Demirbaş tutuklandı...

Duvar'dan Hacı Bişkin'in haberine göre, Demirbaş ikinci kez konuştuğu bir sokak röportajında yine iktidarı eleştirince bir kez daha gözaltına alındı. Demirbaş hakkında bu kez ev hapsi kararı verildi. Demirbaş ev hapsi kararına itiraz etmek için bir gün sonra adliyeye gitti. Burada dilekçe veren Demirbaş hakkında tutuklama kararı verildi. Demirbaş için CMK'den atanan avukat, Demirbaş'ın cumhurbaşkanına hakaretten tutuklandığını söyledi. Demirbaş Antalya E Tipi Cezaevi'ne gönderildi.

'Babam kötü bir şey yapmadı...'

Geçtiğimiz hafta cezaevine görüşen Melih Demirbaş, babasının düşünceleri nedeniyle tutuklanmasına şöyle tepki gösterdi. “Babam kötü bir şey yapmadı. Düşüncelerini ifade ettiği için birçok şey yaşadı. Kendisi suç işlemedi. Maalesef yaşadığımız bu ülkede insanlar kendi düşüncelerini ifade ettikleri için tutuklanıyorlar. Bir an önce babamın serbest bırakılmasını istiyorum."

Demirbaş'ın tutuklanması sosyal medyada geniş yankı buldu. Öne çıkan bazı tepkiler şöyle 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
vural-yavas

elhamdülillah ateistim diyecek kadar cahil bir adam. siyasetten girdi, dinden devam etti. tıp bilgisi de mükemmel (!). siyaset, diyanet, tababet. türk halkının en iyi bildiği(!) konulardır.

exbernation

adam ama ne dobra konuşmuş helal olsun valla

bmod1

demokrasinin tahammül olduğunu sert eleştiri hakkının olabileceğini kabul edemeyenlerin eseri,reformmuş neyin reformu ,övmeyene beğenmeyene eleştirene daha fazla ceza reformu mu,bunlara bakan yabancılarda koşa koşa yatırıma gelirler artık

exbernation

bişiler derdim ama silivri soguktur....

basdai

Allah, Din, Kitap,Peygamber bunlar her toplumda kutsaldır, Kendine saygısı olan bir insanın konuşacağı laflar değil zırvaladıkları... Sen Müslüman bir ülkede sokak ortasında Dine yalan peygambere masal diyeceksin ve bu hür irade olacak öyle mi? Tamamını dinledim, resmen şeytana dönüşmüş yazık.

cantonc

Hayırdır ülkeler ne zamandır namaz kılmaya başladı?

corpse-bride

Allah inanıp inamama özgürlüğü verirken sen kim olduğunu sanıyorsunda sorguluyorsuz beyinsiz kendiniz Allah mı sandın

akilli-bidik

Şu yorumdaki egoya bak: "zırvalamak"'mış... "yazık"'mış... Beyninin hangi hücresini kullanarak yazdın bunları? Dayandığın temel fikir ne bir insana "yazık" derken? Hangi değer yargısından, hangi erdemden alıyorsun bunları yazabilme cesaretini? Bize de anlatsana, biz de aydınlanalım (!)

Görüş Bildir