Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

‘Fizan'a da Gitseler Yaptıklarının Hesabını Verecekler’

 > -

'Paralel Yapı'yla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Pensilvanya'daki çete lideri ve örgüt üst yönetiminin ülkemize iadesi noktasında da gereken tüm hukuki süreçleri içeride ve dışarıda yürütüyoruz. Nasıl Başbakanlık ofisine böcek koyanları saklandıkları inlerinde bulup yargıya teslim etmişsek inşallah çete lideri başta olmak üzere diğer kaçakları da getirip adalete teslim edeceğiz. Nereye kaçarlarsa kaçsınlar, Fizan'a da gitseler yaptıklarının hesabını vermekten onları hiç kimse kurtaramayacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Dostluk Derneği üyelerini kabulünde yaptığı konuşmada, "Bundan iki yıl önce büyük bir hırsla, büyük bir pervasızlıkla Türkiye'nin bağımsızlığına, milletimizin kazanımlarına saldıranlar şu anda hukuk önünde hesap veriyorlar. Bizim için harita üzerinde yer gösterip 'Yok Malezya'ya, yok Sudan'a kaçacak' diye iftira atan kibir abideleri, bugün kendileri kaçacak delik arıyorlar. Biz buradayız" ifadelerini kullandı.

"17-25 Aralık darbe girişimi karşısında o gün milletimize bu ihanet çetesinin inlerine gireceğimizin sözünü vermiştik. Allah'a hamdolsun aradan geçen iki yıl boyunca, her yerde inlerine girdik, girmeye de devam ediyoruz" diyen Erdoğan,  şunları kaydetti:

"Tabii kolay bir süreç değil, devletin tüm kurumlarının içerisine sızmışlar ve bu attıkları adımın ne kadar yıla bali olduğuna baktığımızda 40 yıllık bir çalışma. 40 yıllık bir çalışmanın neticesinde tabii ulaşabildikleri bu kurumlara sızma operasyonu hakikaten bizleri şu anda ciddi manada yoruyor ama yorulsak da bu işi Allah'ın izniyle neticeye ulaştıracağız."

'Fizan'a da gitseler yaptıklarının hesabını verecekler'

"Pensilvanya'daki çete lideri ve örgüt üst yönetiminin ülkemize iadesi noktasında da gereken tüm hukuki süreçleri içeride ve dışarıda yürütüyoruz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Nasıl Başbakanlık ofisine böcek koyanları saklandıkları inlerinde bulup yargıya teslim etmişsek inşallah çete lideri başta olmak üzere diğer kaçakları da getirip adalete teslim edeceğiz. Nereye kaçarlarsa kaçsınlar, Fizan'a da gitseler yaptıklarının hesabını vermekten onları hiç kimse kurtaramayacak" şeklinde konuştu.

'Haram lokma yemedik diyorlar, gırtlaklarına kadar harama bulaştıkları görülmüştür'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son iki yıldır sürdürülen hukuki ve idari süreçlerin, titizlikle yürütülen soruşturmaların neticesinde bu şebekenin nasıl bir ihanet içinde olduğu, karanlık ilişkilerinin birer birer ortaya çıktığını kaydederek, "Ne diyorlar, 'Haram lokma yemedik'. Şov yapıyorlar. Sınav sorularını çalmaktan, yolsuzluğa, himmet paralarını Türkiye karşıtı lobilere peşkeş çekmeye kadar, gırtlaklarına kadar harama bulaştıkları görülmüştür. Altın madenlerinde neleri nasıl kazandıkları, kara para aklama operasyonlarını nasıl yürüttüklerinin hepsi şimdi ortaya çıkıyor. Bunları maşa olarak kullanan, iplerini ellerinde tutan çevreler de gördükleri beceriksizlik karşısında kendilerini şimdi terketmeye başlamışlardır" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, şöyle devam etti:

'İftira, kumpas ve ihanette sınır tanımayanlar yaptıklarının hesabını veriyorlar'

Yargıdaki elemanlarıyla şahsımla ilgili 'dönemin başbakanı' diye sözde iddianame hazırlayanların, mahkeme önünde korsan bildiri dağıtanların, 'kollarına kelepçeyi önce ben takacağım' diye meydan okuyanların kendileri aynı akıbete maruz kaldılar. Devletin kriptolu telefonlarını dinleyenler, Bayırbucak Türkmenlerine yardım götüren MİT tırlarını durduranlar, iftirada, kumpasta, ihanette sınır tanımayanlar işte bugün yaptıklarının hesabını tek tek veriyorlar.

'Türkiye terör üzerinden terbiye edilemeyecek kadar güçlü ve büyük bir ülkedir'

Bugün de aynı çevreler, PKK, DHKP-C ve DAİŞ gibi terör örgütleri üzerinden oyunlarını devam ettirmektedir. Öncekiler gibi bu örgütler de Türkiye'nin istikrarını, huzurunu, güvenliğini bozmayı başaramayacaklardır. Artık eskisi gibi manipülasyona açık, dengeleri ile rahatça oynanabilen, zayıf bir ülke hamdolsun değiliz. Açık ve net konuşuyorum, Türkiye terör üzerinden terbiye edilemeyecek kadar güçlü ve büyük bir ülkedir.

AA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir