"Bu Ölümler, İş Kazası Adı Altında Gizlenmeye Çalışılan İş Cinayetleri"

-

"Bu Ölümler, İş Kazası Adı Altında Gizlenmeye Çalışılan İş Cinayetleri"

"Bu Ölümler, İş Kazası Adı Altında Gizlenmeye Çalışılan İş Cinayetleri"

İstanbul Şişli’de Torunlar GYO’ya ait inşaatta işçilerin 32′nci kattan zemine çakılan asansörde yaşamlarını yitirmesi nedeniyle bir açıklama yapan CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, “İş kazaları kaza olmaktan çıktı, iş cinayetlerine dönüştü” dedi.

Kılıçdaroğlu, inşaat işçilerine rahmet, aileleriyle yakınlarına da başsağlığı ve sabır diledi. İstanbul Mecidiyeköy’de Ali Sami Yen Stadı arazisine yapılan rezidans inşaatı işçilerinden 10′unun yaşamını yitirmesiyle ilgili açıklamasında Kemal Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Cana mal olan bu ihmaller, sorumsuzluklar, dikkatsizlikler ve denetimsizlikler hergün yeni can kayıplarına neden oluyor. 10 işçinin yaşamını yitirmesi de iş kazası diye geçiştirilemez. CHP olarak iş kazaları adı altında dikkatlerden kaçırılmak istenen iş cinayetleriyle ilgili olarak başta TBMM olmak üzere her platformda hem hesap soracağız, hem de iş kazalarının önlenmesi için bir dizi önlem alınması, denetimlerin kağıt üzerinde yapılan denetimler olmaktan çıkarılmasını sağlamak için girişimlerde bulunacağız. Yüreğimizi yakan, evlere, ailelerin yüreklerine ateş düşüren bu iş cinayetinde hayatını kaybeden, Tahir Kara, Hıdır Ali Genç, İsmail Sarıtaş, Bilal Bal, Cengiz Tatoğlu, Murat Usta, Menderes Meşe, Vahdet Biçer, Ferdi Kara ve Cengiz Bilgi adındaki işçilerimize rahmet, aileleriyle yakınlarına ve işçi arkadaşlarına da başsağlığı diliyorum.”

(DHA)

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir