''Biz Kadınlar En Büyük Kariyerimizi Sizin Saltanatınızı Yıkarak Yapacağız"

 > -
''Biz Kadınlar En Büyük Kariyerimizi Sizin Saltanatınızı Yıkarak Yapacağız"

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, "Sevgili kadınlar, hani son günlerde yine bir kariyer tartışması var ya. 'Kadınların en büyük kariyeri analıktır. Bundan başka kariyere tevezzül etmesinler' diyen bir zatı muhterem var ya... Ona buradan bir çift sözümüz var. And olsun ki biz kadınlar en büyük kariyerimizi sizin saltanatınızı yıkarak yapacağız" dedi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen HDP İstanbul İl Kongresi'ne katıldı. Burada bir konuşma yapan Kışanak, kongrenin önemine değinerek, kongrede halkların kardeşliği olduğunu belirtti. Kışanak, "Çok tartışılıyor barajlar nasıl aşılacak diye. Ben buradan açıkca söylemek istiyorum ki, Amed kararlıdır. Önümüze çıkartılan bu barajları, bu engelleri bu saltanat düzenini yıkmaya kararlıdır. İstanbul'da bugün burada bu kararını verecek ve sözünü söyleyecektir. İstanbul, Türkiye'de bu saltanat düzenini alaşağı edecebileceğimiz gücü ve kudreti gösterecektir" dedi.

"And olsun ki biz kadınlar en büyük kariyerimizi sizin saltanatınızı yıkarak yapacağız"

Kışanak, "Sevgili kadınlar, hani son günlerde yine bir kariyer tartışması var ya. "Kadınların en büyük kariyeri analıktır. Bundan başka kariyere tevessül etmesinler " diyen bir zatı muhterem var ya... Ona buradan bir çift sözümüz var. And olsun ki biz kadınlar en büyük kariyerimizi sizin saltanatınızı yıkarak yapacağız. Kendi saltanatları için, kendi iktidarları için, kendi egemenlikleri için kadınları yaşamın dışına ittiler, kadınları eve hapsettiler. Kadınları yönetimden, karar makanizmalarından, siyasetten uzak tuttular. Kendi saltanatları ve iktidarları uğruna toplumun yarısını köleleştirmek istediler. Ama bu yürüyüş kadınların özgürlük yürüyüşüdür. Kadınlar bu topraklarda özgür ve eşit yaşayacak. En büyük kariyerimizi de bu saltanat düzenini yerle bir ederek sağlayacağız" ifadelerini kullandı.

HDP Alevilerin de partisidir

"HDP Alevilerin de partisidir" diyen Kışanak, Artık geri durmayın. Gelin hep beraber özlediğiniz demokratik Cumhuriyeti burada inşaat edelim. Gelin hep beraber, gerçek anlamdan inanç özgürlüğünü tesis edelim. Bize yutturulan,sahte laiklik anlayışının karşısına gerçek anlamda özgürlükçü bir laiklik anlayışı birlikte inşaa edelim. Bence Alevi yurttaşlarımızın hiçbir bahanesi kalmadı. Kapıları özgürlüğe sonuna kadar açık olan HDP buradadır. Alevilerinde gidebileceği bir tek adres burasıdır. Bu partinin çatısının altıdır" şeklinde konuştu.

DHA

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir