Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Akit'ten ‘Abdullah Gül Yeni Parti Kurmak İçin Ürdün'de Eski İngiliz Siyasetçilerle Görüştü’ İddiası

 > 
78PAYLAŞIM

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, "Ahmet DavutoğluBülent ArınçHüseyin Çelik, Mehmet Şimşek, Mehmet Ali Şahin ve Beşir Atalay'ı da kendi safına alarak" yeni bir parti kurmak amacıyla Ürdün'de eski İngiliz siyasetçilerle buluştuğu iddia edildi. İddianın kaynağı Akit TV... 11. Cumhurbaşkanlığı Ofisi'nden yapılan açıklamada ise iddiayla ilgili "Asılsız, yalan ve fitne odaklı bu haberin amacının ne olduğunu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz" denildi.

Ahmet Davutoğlu'nun başbakanlıktan istifası sonrası AK Parti'de yeni bir süreç başladığı görüşünü savunan Akit TV, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Ahmet Davutoğlu, Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, Mehmet Beşir Atalay, Ali Babacan, Mehmet Şimşek ve Mehmet Ali Şahin'i ‘yanına çekerek yeni bir parti kuracağı'nı iddia etti.

Akit'in o haberi şöyle:

"15 Temmuz işgal girişiminin siyasi ayağı konusunda gerilim devam ederken AK Parti'de ilginç gelişmeler yaşanıyor. Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in anlaşılmaz bir biçimde AB'ye neredeyse sahip çıkar ölçüde tweetler atması, AK Parti Karabüyük Milletvekili Mehmet Ali Şahin'in "HDP'liler tutuklanmayabilirler" ifadesini kullanıp demokrasi vurgusu yaparak basına 'tahliye edilebilirler' demecini vermesi. Özellikle bu son iki hadise, AK Parti tabanını bir hayli rahatsız etti.

Öte yandan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Ahmet Davutoğlu, Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, Mehmet Şimşek, Mehmet Ali Şahin ve Beşir Atalay'ı kendi safına çekerek yeni parti kuracağı iddiası da kulislerde konuşulmaya başlandı. Hatta Abdullah Gül'ün Ürdün'de bazı İngiliz eski siyasetçilerle bir araya geldiği iddia ediliyor. Yine iddialara göre Gül bu bağlamda batı ile sıkı bir dirsek temasında..."

11. Cumhurbaşkanlığı Ofisi'nden yalanlama geldi: 'Amacının ne olduğunu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz'

İddianın ardından 'Abdullah Gül' Twitter'da TT listesinde yer aldı...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir