Zeynep Bebeği Fazla Doz mu Öldürdü?

 > -
Zeynep Bebeği Fazla Doz mu Öldürdü?

16 aylık kız çocuğunun İzmir'deki bir hastanede yanlış dozda iğne yapılması nedeniyle öldüğü iddia edildi.

 Denizli'nin Kale ilçesindeki bir ailenin 16 aylık kız çocuğunun İzmir'deki bir hastanede yanlış dozda iğne yapılması sonucu öldüğü iddia edildi.

Baba Gültekin Mustak, gazetecilere yaptığı açıklamada, 16 aylık çocukları Zeynep Mustak'ın doğuştan kalp damarlarının ters olması nedeniyle İzmir'de bir üniversite hastanesine başvurduklarını, başarılı geçirilen operasyon sonrası kızlarının yoğun bakım ünitesine alındığını söyledi.

Tedavi sırasında bir hemşirenin çocuğuna yanlış dozda iğne yaptığını ileri süren Mustak, kızının iki gün sonra, 9 Eylül'de hayatını kaybettiğini anlattı.

Mustak, şöyle konuştu:

"Kızım tam iyileşme sürecine girmişti. Hastaneden taburcu olmayı beklerken ölüm haberi geldi. Ailecek çok üzgünüz. Bebeğimize ya­pı­lan kan su­lan­dı­rıcı­ iğnenin 10 kat faz­la dozda uy­gu­lan­dı­ğı yo­ğun ba­kım ser­vi­sin­den ve­ri­len epik­riz raporunda yer alıyor. Ra­por­da, hemşire ta­ra­fın­dan 0.7 dzm ye­ri­ne 7 dzm şek­lin­de 10 kat yük­sek doz­da uygulandığı yazıyordu. Kızımın ölümünün üzerinden 1 ay geçti. Kızımın hakkını aramak için dava açacağız. Başka anne ve babalar üzülmesin istiyorum."

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Denizliİzmiranne
Görüş Bildir