Zaman Aşımına Uğramak Üzere Olan Çağla Tuğaltay Cinayeti'ne Müge Anlı El Attı! İşte Olayın Tüm Detayları

-
Abone ol

Çağla Tuğaltay, 10 yıl önce kendi evinde öldürülmüştü. Cinayet hala aydınlatılamadı. Davanın zaman aşımına uğramasına kısa bir süre kala Müge Anlı olaya el attı.

25 Eylül 1985 doğumlu Çağla Tuğaltay, Levent Kız Meslek Lisesi’nde ‘Çocuk Gelişimi’ bölüm öğrencisiydi. 5 Haziran 2000 yılında okuldan evinde döndüğü sırada, kendi evinde boğazı kesilerek vahşice katledildi.

Normalde annesi her gün, onu mutlaka okuldan döndüğünde evde karşılarmış. Zaten okul aile birliğinde olduğundan haftanın 3 günü eve birlikte dönerlermiş. O gün annesinin hastane randevusu varmış. Randevusunu Çağla’nın okuldan dönüşüne yetişebileceği şekilde ayarlamış ama doktorda yaşanan aksiliklerden dolayı eve zamanında dönememiş. Bunu haber vermek için Çağla’yı aradığında da ona ulaşamamış.

Çağla’nın anahtarı varmış. Eve girmiş olabileceğini bildiği halde endişelenmiş.

Komşusundan Çağla’yı kontrol etmesini rica ettiğinde de acı olay kısa sürede ortaya çıkmış. Komşusu acilen eşini de alıp eve gelmesini söylemiş ve o sırada apartmandan çığlıklar yükseliyormuş.

Eve döndüklerinde apartmanın önü kalabalıkmış ve polis ekipleri gelmiş.

Anne eve alınmamış. Baba ise şokun etkisiyle kızının eteğini düzeltip çamaşırını ortadan kaldırmış. Daha sonra delilleri bozduğunu farkedip her şeyi eski haline getirmiş. 

Fakat zaten olayın hemen ardından kapının kilitlenip içeri kimsenin alınmaması gerekirken olayı duyan herkes eve doluştuğu için izler ve deliller oldukça karışmış. Bu olayda ilk akla tecavüz gelse de, bununla ilgili bir bulgu yok. Bu da akıllara bu cinayeti bir kanın işleyip tecavüz süsü verdiğini de getiriyor.

Katil evin içinde rahatça dolaşmış, buzdolabına kadar bakmış hatta mutfak lavabosunda ellerini de yıkamış.

Çağla’nın öldüğü oda dışında evde bir arbede belirtisi yokmuş. Çağla’nın da bağırıp yardım istememesi ayrıca kapıda da bir zorlama olmaması akıllara bunu tanıdık birinin yaptığı ihtimallerini getirmiş. 

İlk olarak şehir dışında öğrenci olan abiden şüphelenilmiş. Fakat abi olayı, otobüste öğrenmiş. Ona anneannesinin öldüğünü bu yüzden acilen gelmesi gerektiğini söylemişler. Fakat otobüs radyosundan evin adresini ve Çağla’nın isminin baş harflerini duyunca otobüste bir sinir krizi geçirmiş.

Anne Çağla’nın ölümünden sonra düşünmeye başlayınca Çağla’nın ölümünden 6 ay kadar önce ev telefonlarını açmaktan çekindiğini fark etmiş.

Çağla’dan ne zaman telefonu açmasını istede bir bahane uydururmuş ama anne bunun üzerinde pek durmamış. 

Olayın ardından o aparmanda herkes aile ile iletişimi kesmiş. Aile yeniden sorgulanmalarını talep edince de Çağla’nın babasının üstüne yürümüşler.

Katil bugün hala bulunamadı ve davanın zaman aşımına uğramasına yaklaşık 5 ay kaldı.

Bunun üzerine Müge Anlı devreye girdi. Çünkü bu olay Müge Anlı’nın meslek hayatında başladığı yıllarda ilgilendiği ilk olaylardan biriydi.  Müge Anlı’nın talebi üzerine MHP Konya Milletvekili Esin Kara ve MHP’nin hukuk işlerinden sorumlu genel başkan yardımcısı Fethi Yıldız, meclise teklif sunarak zaman aşımı süresinin 20 yılla sınırlı kalmamasını talep edeceklerini bildirdiler. Aynı zamanda olayda çok önemli bir gelişme yaşandı. Görgü tanıklarının yeni ifadeleriyle ve diğer benzer suç dosyalarıyla bağlantı kurularak 3 yeni şüpheli bulundu. Yapılan DNA incelemeleri ve araştırmalarla olayın araştırma süreçi devam ediyor.

DNA incelemeleri sonucunda, alının örnekler aile üyelerinden birine ait çıktı.

Fakat DNA'nın kime ait olduğu henüz açıklanmadı. Bu da Çağla'nın katilinin tanıdık biri olduğu daha da güçlendirdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir