Görüş Bildir
Haberler
Yeni Nesil Hastalık: WhatsAppitis

Yeni Nesil Hastalık: WhatsAppitis

Ulaş
07.06.2014 - 15:24

Akıllı telefonların kullanımından kaynaklanan parmak ve eklem ağrıları rahatsızlığının adı koyuldu: ‘WhatsAppitis.‘ Hastalığın tedavisi de belli: Bir süre mesajlaşmayın.

Hastalığın isim babası, İspanyol doktor Fernandez Guerro. Tıp dünyasının da teknolojik gelişmeleri takip etmesi gerektiğini ve bunlardan kaynaklanan yeni hastalıklara tanılar koyması gerektiğini söyleyen Guerro, The Lancet’te bir makale yayımladı.

Diken’in haberine göre; yazısında her iki başparmağının hareketlerinin ağrıları olan ve başparmak tendonları zarar görmüş hamile bir hastasından bahseden İspanyol doktor, bu şikayetlerin hamilelikten değil akıllı telefonlardaki sohbet programı WhatsApp’tan kaynaklandığını ifade etti.

Tedavi: Mesaj atma

Yılbaşında kendisine gelen kutlama mesajlarına cevap yazmak için neredeyse altı saat 130 gram ağırlığındaki telefonda Whatsapp programını kullanan hastaya WhatsAppitis tanısı konuldu.

Kendisine iltihap ve ağrı geçici ilaçlar verildi ve bir süre kesinlikle telefondan mesaj atmaması önerildi. Doktor Guerro teknolojinin bu tür yeni hastalıklar doğurabileceğini belirtti. 1990′larda çok fazla Nintendo oynayan ve parmak ağrısı çekenlere Nintendinitis tanısı koyulmuştu.

  • Dipnot.tv
Kaynak: http://www.dipnot.tv/yeni-nesil-hasta...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0