Görüş Bildir
Haberler
'Yasadışı Dinleme' Soruşturmasında 5 Polise Yakalama Kararı

'Yasadışı Dinleme' Soruşturmasında 5 Polise Yakalama Kararı

İçeriğin Devamı Aşağıda

Serbest bırakılan 9 şüpheli polisten Özgür Nikbay ve Halil Hilal Seyfi'nin de bulunduğu 5 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı

İstanbul merkezli 'yasa dışı dinleme' operasyonu kapsamında serbest bırakılan 9 şüpheli polisten 5'i hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

İstanbul 5. Sulh Ceza Hakimliği, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, operasyon kapsamında tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilen 9 şüphelinin serbest bırakılma kararına yaptığı itirazı karara bağladı.

Hakimlik, emniyet müdürleri Özgür Nikbay, Halil Hilal Seyfi ile şüpheli polisler Fatih Atalay, Ahmet Özdil ve İbrahim Aslan'ın tutuklanmaları için haklarında yakalama kararı çıkarılmasına karar verdi.

Karara 'haklarında kuvvetli suç şüphesinin bulunması, nitelikli ve çok sayıda suç işlenmesi, verilebilecek cezanın alt ve üst sınırı, kaçma şüphelerinin bulunması, soruşturmanın devam etmesi ve ölçülülük ilkesine uygun haklarında adli kontrol kararının yetersiz kalmasını' gerekçe gösterdi.

5. Sulh Ceza Hakimliği, diğer 4 şüpheli polis hakkındaki itirazı reddetti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 12 Kasım'da düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan 17 polisten 8'i savcılık ifadelerinin ardından serbest bırakılmış, 9'u ise tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edilmişti. İstanbul 4. Sulh Ceza Hakimliği, 9 polisin serbest bırakılmasına karar vermişti. Soruşturmayı yürüten savcılık, 9 şüpheli polisin serbest bırakılmalarına itiraz etmişti.

  • AA
Kaynak: http://www.aa.com.tr/tr/turkiye/42268...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0