Windows 8.1 Her Cihaza Girecek

4PAYLAŞIM

Windows 8.1 Her Cihaza Girecek

Windows 8.1 Her Cihaza Girecek

Microsoft’un yeni tanıttığı Windows Image Boot (WIMBoote) sistemi, ufak depolama alanlarına sahip cihazlara da işletim sisteminin yüklenebilmesini sağlıyor.

Microsoft’un Windows 8.1 için tanıttığı Windows Image Boot (WIMBoot) yükleme seçeneğiyle 16 GB gibi küçük depolama alanlarına sahip cihazlara da, bu işletim sistemini yükleyip, diğer uygulamalara da boş alan ayırabilirsin.

Küçük hafızalı cihazlardaki disk yetersizliği sorununu çözmek için bu uygulamayı yayınlayan Microsoft, yaptığı bir açıklamada, Windows’un yeni nesil bilgisayarlara kalıp dosyasından yüklenmesini pek sevmediklerini, WIMBoot’un tüm bu dosyaları sıkıştırılmış olarak saklayacağını belirtti. Kullanıcılar, bundan sonra WIMBoot ile Windows 8.1′i sıkıştırılmış kalıp dosyasından açıp çalıştırabilecek.

SSD sürücü ve UEFI modunda desteklenen WIMBoot, kurulumda ise 16 GB’lık bir cihazda, normal yöntemde 7 GB olan bir alandan daha çok yer (12 GB) sunabiliyor. İlerleyen aylarda satışa çıkacak tabletlerde ise, Windows 8.1, WIMBoot ile yüklenmiş gelecek.

Stuff

Haberin Tamamı İçin:
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir