Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Üniversitelilerden Sosyal Sorumluluk Projesi: 'Hayal Ağacı'

 > -
Abone ol

Bugüne kadar kaç çocuğa hayalini sordun?

Biz bunun için 6 farklı ilden, 10 ayrı üniversiteden minik yürekler için bir araya gelmiş üniversiteli gençleriz. Bu yola hayallerin bir sınırı olmadığını çocuklara hissettirmek için çıktık. İstediğimiz kısa süreli mutluluklar değil onların hayatlarına dokunmak.

Gideceğimiz köy okulların da yaptıklarımız:

1-) Kırtasiye malzemesi yardımı

2-) Kıyafet ve oyuncak yardımı

3-) Gittiğimiz bütün okullarda kütüphane kurmak.

4-) Gittiğimiz köy okullarında çocuklarla değişik aktiviteler yapmak ve onlar 1-3 gün arası zaman geçirmek.

5-)Okulun en başarılı öğrencilerinin hayallerini belirlemek ve hayalleri gerçekleştirmek için İstanbul'a getirmek.

2 aylık bir hazırlanma sürecinden sonra belirlemiş olduğumuz köy okullarına doğru yola çıktık.

İLK DURAK IĞDIR

Iğdır Yukarı Çamurlu Köyü Türkiye 45 doğu meridyeninin geçtiği yere yani en doğusuna gidip minik kalplerinden çıkan mütavazi hayalleri gerçekleştirmek için elimizden geleni yapmaya 4 gün boyunca gönül verdik. Bizi birbirimize kenetleyen köydeki ailelerin bizi misafir etmek için aralarında kura çekmesi, köyün bakkalının dükkanı kapatıp bizimle ilgilenmesi ve gelişimizi kurban keserek kutlamaları gibi manevi destekleriydi. Iğdırdaki bu güzel anlardan sonra kütüphanemizi kurduk, hayal ağacı ormanını oluşturduk, çocuklarla 3 gün boyunca akitiviteler yaptık, öğrencilere kırtasiye vb. malzeme yardımında bulunduk , ve okulun en başarılı 12 öğrencisini belirledik. Onlara hayallerini sorduk.

Çocuklardan; GS maçına gitmek, Kız Kulesinde dondurma yemek, FB stadını gezmek, büyük adayı gezmek, eğlence merkezlerini gezmek, Ayasoyfa ve Sultanahmet camisini gezmek, Helikopterle İstanbul turu gibi hayal kurdular. Bu hayalleri gerçekleştirmek için İstanbul’a dönmeyi dört gözle bekledik fakat bir sonraki durağımız Muğla’ydı.

2. DURAK MUĞLA

35 saat yolculuğun ardından Muğla Sungur köyüne geldik. Burada aynı şekilde kütüphanemizi kurduk, yardımlarımızı yaptık ve çocuklarla 1 gün boyunca eğlendik, aktiviteler yaptık.

2 hafta boyunca süren çalışmalarımız sonunda:

Hayalleri gerçekleştirmek için birbirinden başarılı 12 çocuğumuzu İstanbul’a getirdik. 5 gün boyunca hem hayallerini gerçekleştirdik hemde bütün İstanbul’u gezerek çok eğlendik.

İSTANBULU HELİKOPTERLE GEZME HAYALİMİZDEN GÖRÜNTÜ

https://www.facebook.com/agacihayal/videos/vb.1428092454167760/1447756595534679/?type=1&theater

Biz HAYAL AĞACI olarak, Türkiye’nin dört bir yanındaki minik kalplerin büyük hayallerinin peşinde olacağız.

“Birlikte ulaşalım mı hayallere?” Daha fazla detay almak ve gönüllü olmak için, aşağıda bulunan
adreslerden iletişime geçebilirsiniz.

facebook.com/agacihayal

twitter.com/hayalagaci

instagram.com/hayalagaci

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir