Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ülkelerin Kendi Vatandaşlarını Bile Hayrete Düşüren Birbirinden Tuhaf Gelenekleri

292PAYLAŞIM

Biz de burayı bi' garip sanıyorduk. 😂

Kaynak: https://thechive.com/2019/10/16/people-s...

1. "Bir bardak ya da tabak düşüp kırıldığında restorandaki herkes alkışlamaya başlar. Bir keresinde bir Kanada restoranındaydım ve garson bir tepsi bardağı düşürdü. 'Yeeeeeey' diye bağırarak sandalyemden kalkarken herkes korku dolu gözlerle beni izledi."

owen-sksk - Amerika

2. "Gazetelerde ve internet sitelerinde gelin ve damat bulmak için evlilik ilanları bulunuyor. Batı ülkelerinde böyle bir şey olduğunu düşünmüyorum ve bunu garip buluyorlar. İlanlar genellikle ebeveynler tarafından veriliyor. Aileler tarafından yönetilen Tinder profili gibi düşünün."

boss_bj - Hindistan

3. "Üniversitede hocaları alkışlamak yerine sıraları yumruklarız. Değişim öğrencisi olduğum dönemde Almanya'dan olmayan herkes bunu neden yaptığımı anlamaya çalışarak bana bakıyordu."

Toffelhunter - Almanya

4. "Trafik ışığına robot demek."

itryandgiveadvice - Güney Afrika

5. "Mülkü olan orta sınıf bir aile olmak demek aynı zamanda 2 metrelik bir duvara, alarmlı sisteme bağlı elektrikli tellere, otomatik kapı ve garaj kapılarına (kapı otomatiğinin motoru çalınmasın diye güvenlik kelepçeleriyle birlikte), her kapıda demir parmaklık ve 3-4 dakikalık bir zaman diliminde güvenlik desteği sağlayan kızılötesi alarm sistemine sahip olmak demek."

Claidheamhmor - Güney Afrika

6. "Bira ve şarap için yaş sınırı 16."

Pablomablo1 - Almanya

7. "Erkeklerin el ele tutuşması Afganistan'da arkadaşlık göstergesi olarak algılanıyor ama batıda oldukça garip karşılanıyor."

MichianaMan - Afganistan

8. "80 ile 100 derece arası sıcaklıktaki buhar odalarında tamamen çıplak şekilde dip dibe oturan yabancılar... Ve kim daha fazla dayanacak diye bahse giren biz."

SinisterCheese - Finlandiya

9. “İlaç reklamları”

OrCoMo - Amerika

10. "Arkadaşımın ülkesinde Paskalya zamanı erkekler ortalıkta gezip kızların üzerine su döküyor ve çubuklarla nazikçe onlara vuruyor. Kızlar ise bunun için onlara teşekkür etmek zorunda. Bence bu oldukça tuhaf."

himit - Slovakya

11. "Eğer bir ofiste çalışıyorsanız ve hava almak için iki camı birden açarsanız iş arkadaşlarınızdan biri mutlaka kalkıp sinirli bir şekilde onları kapatacak ve “Es zieht” diye bağıracaktır. Almanya'da birçok kişi cereyanın onları hasta edeceği yanılgısına kapılıyor. Tabii ki cereyanın zararlı olduğuna dair bilimsel bir kanıt bulunmamakta."

ll_Persimmon - Almanya

12. "Kız arkadaşım Singapurlu. Tükettiğimiz bal kabağı miktarı onu gerçekten korkutuyor."

absolutedoorknob - Amerika

13. "Kırık cam şişesi parçalarını hırsız giremesin diye bahçe duvarlarının üzerine koymak. Kanada'ya taşındım ve burada evlerin bahçe duvarları bile yok!"

jvcscasio - Brezilya

14. "Bebeğinizi, yağmur ya da kar bile yağıyor olsa, şekerleme yapması için yalnız başına dışarıda bırakmak."

-e_ph - Norveç

15. "Ekmek üzeri renkli şekerler periler tarafından hazırlanır ve çocuk partileri için harikadır. Ve bu yiyecek hakkında kötü bir şey söylemek saygısızlıktır."

– Al_Fatman - Avusturalya

16. "Kısa bir zaman önce saat 22.00'dan sonra alkol satışı yasaklandı. Bazı marketler alkolsüz bira bile vermiyor. Saçma olan ise şarap alkol olarak değerlendirilmiyor ve istediğiniz zaman alabiliyorsunuz. Moldova'ya hoş geldiniz."

SergiuNegara - Moldova

17. "Haritalara dahil edilmemek."

"Yeni Zelanda'daki ilk mağaza açılmadan Ikea haritaya Yeni Zelanda'yı da eklemeli."

-dogmanbush - Yeni Zelanda

Yabancıların garip bulacağı geleneklerimiz var mı sizce? Aklınıza gelirse yorumlarda paylaşın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
birinci-tekil-birey

Rakı sofrasında uzun saatler geçirmek yabancılara garip geliyor. Not:Ayrıca gavurun sarhoşunu avutamıyorsun bi de. Bu yüzden özellikle avrupalıları rakı masasına oturtmamak gerek :)

sercan-ovalioglu

Secim mitingleri en berbat en gereksiz ve wn pahali bir adet....

suspicious

isvecli ve norvecliler konuşma aralarında HOO YOOHH diye iç çekerler. ilk duyduğumda kadına bişey oluyo sanmıştım. heydo!

sylvanos

16 yanlış. cevap Türkiye'de fazlası var

sibisk

hayır değil. diğer ülkeleri. bilmem ama türkiye de saat 10dan sonra şarap satılmıyo.. bence eksik okumuşsun

sylvanos

Pardon,Türkiye'de yazacağıma Türkiye ve yazmışım.Düzeltiyorum :)

kissadan-hisse

#11 deki inanışı almanlara biz taşımış da olabiliriz.

Görüş Bildir