Görüş Bildir
Haberler
'Türkiye Şehit Verdi, Siz Burada Oynadınız' Demişti: Damat Adayı Zuhal Topal'a Tazminat Ödeyecek

'Türkiye Şehit Verdi, Siz Burada Oynadınız' Demişti: Damat Adayı Zuhal Topal'a Tazminat Ödeyecek

Özel bir televizyon kanalında yayınlanan izdivaç programının sunucusu Zuhal Topal’ın “Türkiye şehit verdi, siz burada oynadınız” diyerek stüdyoyu terk eden damat adayı Zekeriya Atak ile Atak’a sosyal medyadan destek veren Seda Sayan ve eski nişanlısı Erkan Çelik’e açtığı 130 bin TL'lik tazminat davası sonuçlandı. Mahkeme, damat adayının ünlü sunucuya 10 bin TL manevi tazminat ödemesine karar verdi. Sayan ve Çelik’e yönelik tazminat talebi ise reddedildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Zekeriya Atak geçtiğimiz yıl şubat ayında damat adayı olarak Zuhal Topal'ın programına katılmıştı📹

DHA'nın haberine göre, Zuhal Topal, geçtiğimiz yıl Şubat ayında program sırasında “Türkiye şehit verdi, siz burada oynadınız” diyerek stüdyoyu terk eden damat adayı Zekeriya Atak ile sosyal medya hesabından damat adayına destek veren Seda Sayan ile o dönem nişanlı olduğu Erkan Çelik’e 130 bin TL’lik tazminat davası açmıştı.

'Programını yok etmek için karalama kampanyası başlattılar'

'Programını yok etmek için karalama kampanyası başlattılar'

Topal, dava dilekçesinde Zekeriya Atak'ın terör olaylarını ve verilen kayıplar nedeniyle yaşanılan derin üzüntüyü kendi çıkarları doğrultusunda kullandığını ileri sürmüştü. Seda Sayan ve o tarihte nişanlısı olan Erkan Çelik’in de “Programını yok etmek için karalama kampanyası başlattıklarını” iddia etmişti. Sunucu dilekçesinde, “Aleyhimde başlatılan linç kampanyası sonrası korkudan evden çıkamaz hale geldim” ifadelerini kullanmıştı.

'Zincirleme hakaret suçu'

'Zincirleme hakaret suçu'
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Seda Sayan ve Erkan Çelik’in avukatı Altın Mimir’, iddiaların gerçek dışı olduğunu savunarak, reddini istediği davanın dün İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen duruşmasına Zuhal Topal'ın avukatı ile Sayan ve Çelik'in avukatı Mimir katıldı.

Damat adayı Zekeriya Atak'ın Seda Sayan ve Erkan Çelik'e zincirleme hakaret suçundan yargılandığını davada, hakkında yakalama kararı çıkarıldığını belirten mahkeme Erkan Çelik ile Zekeriya Atak'ın ayrıca Argun Korhan Saygıner, Fatih Portakal, Zeynep Esra Peker ve Zuhal Topal'a iftira suçundan yargılandıklarını da bildirdi.

Avukat Altın Mimir, davanın reddedilmesini talep etti

Avukat Altın Mimir, davanın reddedilmesini talep etti

Duruşmada Seda Sayan ve Erkan Çelik'in avukatı Altın Mimir, 'Müvekkilim Erkan Çelik'e iftira edildiği ceza davasının sonunda verilecek kararla gerçek, kuvvetle muhtemel ortaya çıkacaktır. Dava reddedilsin. Davacılar, Zekariya Atak'ı azmettirerek Seda Sayan ve Erkan Çelik hakkında video hazırlatmışlardır. Bununla ilgili karşı tazminat davamız devam etmektedir' dedi.

Zuhal Topal'ın avukatı ise müvekkilinin maddi manevi zarara uğradığını savunarak, davanın kabul edilmesini istedi.

Zekeriya Atak'ın 10 bin TL manevi tazminat ödemesine karar verildi

Zekeriya Atak'ın 10 bin TL manevi tazminat ödemesine karar verildi

Duruşma sonunda mahkeme Zuhal Topal'ın, Seda Sayan ve Erkan Çelik'e açtığı tazminat davasını reddetti. Damat adayı Zekeriya Atak'ın ise Zuhal Topal'a 10 bin TL manevi tazminat ödemesine karar verdi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
199
104
23
10
8
7
5
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pelin Kılıç

olan yine garibana olmuş.

Eluine

Yazacak olduğum yorum buydu. O zaman beğenelim.

Murat

Madem şehit var adamın orada işi ne?

saisensaku

bu karı yine bu programda çıkıp 'burdaki olaylar gerçek,burası evlilik programı' gibi şeyler söylemişti. sonra oradaki adayların çoğunun ajanstan, bazılarını... Devamını Gör