Görüş Bildir
Haberler
Türkiye'den Gazze'ye Tıbbi Yardım

Türkiye'den Gazze'ye Tıbbi Yardım

Batuhan
27.07.2014 - 16:48

Türkiye'den Gazze'ye Tıbbi Yardım

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında yaralananların tedavisinde kullanılmak üzere Türk Kızılayı ile Sosyal Güvenlik Kurumu işbirliğiyle toplanan 20 ton tıbbi yardım malzemesi ve ilaç, Gazze'ye gönderilecek.

Turkish Cargo'nun Atatürk Havalimanı'ndaki tesislerine getirilen yardımlar, Türk Kızılayı Genel Müdür Yardımcısı Mintez Şimşek tarafından kargo yetkililerine teslim edildi.

Burada gazetecilere açıklama yapan Şimşek, Gazze'ye gönderilen yardımlar arasında çocuk ve bebeklerin acil kanamalarının durdurulmasına yönelik malzemelerin de yer aldığını söyledi.

Şimşek, SGK ve Türk Kızılayı işbirliğiyle Türkiye'den satın alınan yardımları en kısa sürede Gazze'ye ulaştıracaklarını kaydetti.

Ameliyat sarf malzemelerinin yanı sıra antibiyotik ve penisilin türü ilaçların da bulunduğu yardımların, gerekli izinlerin alınmasının ardından Filistin'e ulaştırılmak üzere THY'e ait kargo uçağıyla Tel Aviv'e yollanacağı bildirildi.

Gazze'deki Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu (UNRWA) Direktörü Robert Turner, 21 Temmuz'da Şifa Hastanesi'nde yaptığı basın açıklamasında, 'Gazze'deki ajans depolarında evlerini terk eden insanlar için ihtiyaç olan gıda ve ilaç stoku tükenmiştir' demişti.

Yaralılar ve hastalar için durumun giderek kötüleştiği Gazze'de son umut olarak görülen Avrupa'dan gelen yardımlarsa Mısır tarafından engelleniyor.

Kaynak: Al Jazeera ve Anadolu Ajansı

Kaynak: http://aljazeera.com.tr/haber/turkiye...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın