Görüş Bildir
Haberler
'Türk Milleti Google'dan Öğrendiği Bir Adaya Oy Vermez'

'Türk Milleti Google'dan Öğrendiği Bir Adaya Oy Vermez'

Caner
25.06.2014 - 00:18
onedio.com
İçeriğin Devamı Aşağıda

"Türk Milleti Google'dan Öğrendiği Bir Adaya.."

Yozgat’ta Rönesans Holding tarafından yapılacak imam hatip ortaokulu, lisesi ve 296 yataklı yurt inşaatı temel atma törenine katılan Bakan Bekir Bozdağ, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Ak Parti’nin Cumhurbaşkanı adayının Salı günü ilan edileceğini söyleyen Bozdağ, “Esasında bizim Cumhurbaşkanı adayımızdan ziyade Türk milletinin Cumhurbaşkanı adayı ilan edilecek. Çünkü biz biliyorsunuz Cumhurbaşkanı adayımızı ilan etmeden önce milletin her kesimle, partimizle, milletvekillerimizle, iş dünyası ile, çalışanlarla, sendikalarla, diğer kesimlerle, kadınlarla, gençlerle istişareler yaptık, anketler yapıyoruz. Milletimiz kimi Türkiye’de cumhurbaşkanı görmek istiyorsa, bizim adayımız o olacaktır. Milletin istediğini milletin adayı olarak önümüzdeki Salı günü ilan edeceğiz. Milletin istediğini, milletimizin Cumhurbaşkanı adayı olarak ilan edeceğimiz için seçimi birinci turda ilan edeceğimize inanıyorum” dedi.

TÜRK MİLLETİ GOOGLEDEN ÖĞRENDİĞİ ADAYA OY VERMEZ

Ekmeleddin İhsanoğlu’nun adaylığı konusunda da açıklamalarda bulunan Bozdağ, “Cumhuriyet Halk Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin genel başkanlarının adayı, esasında milletin adayı değil. Hatta MHP’nin, CHP’nin adayı da değil. Çünkü MHP’nin tabanında bundan rahatsız olan önemli bir kesim var CHP’nin tabanında da bundan rahatsız olan önemli bir kesim var. Çatı aday dediler ama ortada bir çatı yok ki çatıya aday olsun. Olmayan çatıya aday olmaz. Baktığımızda CHP ve MHP’nin gösterdiği aday esasında iki partinin de ortak adayı değil. Bahçeli ve Kılıçdaroğlu ikilisinin ortak adayıdır, millete uzak bir adaydır. Çok da uzaktan alıp getirdiler. Gerçi bunlar uzaktan aday getirmeye çok alışkınlar. Sayın Bahçeli’nin böyle bir alışkanlığı var, geçmişte de 21 Şubat ekonomik krizi olduktan sonra Türkiye batağa saplandıktan sonra o zaman da Kemal Derviş’i alıp getirmişlerdi. Ülkenin ekonomisini hatta fiili başbakanlığını Kemal Derviş’e emanet etmişlerdi. Şimdi yine dışarıdan bir aday empoze ediyorlar, bir aday getirdiler. Biz diyoruz ki bu milletin içinde olan, derdi ile dertlenen, vatandaşın her tür sorunlarını yaşayan, bilen gören, burada pişmiş birini CHP, MHP bulamaz mıydı?, bulabilirdi. Türkiye’de olup bitenlere yabancı bir kişinin Türkiye’nin Cumhurbaşkanı adayı olarak göstermiş olması ancak CHP ve MHP’nin yapabileceği bir iştir' dedi.

Bahçeli ile Kılıçdaroğlu'nun ‘Biz kimi aday gösterirsek bu millet ona oy verir’ diye düşündüğünü belirten Bozdağ, şöyle devam etti:

'Adeta millete aday dayatıyorlar, biz ikimiz karar verdik, bu adayı gösterdik, vatandaşın oyunu çantada keklik görüyorlar. Bu millet dışarıdan aday dayatılmasına izin vermez. Bakın belediye seçimleri yaşıyoruz, halkın istemediği birini Türkiye’nin en güçlü patisi bile aday koysa seçiyor mu millet, seçmiyor ‘hayır’ diyor oy vermiyor. Biz yaşadık Urfa’da geçen dönem bir başka aday koyduk halk 'hayır' dedi, Urfalılar gitti bizim aday koymadığımızı seçti. Bunun cevabı şudur. Vatandaş diyor ki; ‘Benim oy verebileceğim, benim kriterlerime uygun, benim ilkelerime uygun, benim tanıdığım, bildiğim, sevdiğim, saydığım birini aday koyarsanız ben oy veririm’ diyor. Ne yapıyor bunlar, halkın tanıdığı, bildiği birini getirmiyor, halkın içinde olan birini getirmiyorlar, siyaset yapmış birini getirmiyorlar, dışarıdan birini getiriyorlar, herkes adayı Google’den öğreniyor.. Türk milleti Google’den öğrendiği birine Cumhurbaşkanı sıfatı vermez, içinde yetiştirdiği birine cumhurbaşkanı sıfatı verir.'

YOZGATLILAR AÇISINDAN SEVİNDİRİCİ

Yozgatlı birinin Cumhurbaşkanı adayı olmasının, Yozgatlılar açısından sevindirici bir durum olduğunu ifade eden Bozdağ, “Ama Yozgatlılar şunu da bilir ve her zaman da ifade eder, o da şu; Yozgat’ta sadece nüfus kaydıyla değil de özüyle, her şeyiyle Yozgat’a hizmet edenlerin Yozgatlı olduğunu bilir, öyle kabul eder. Ömründe Yozgat’a bir defa geleni değil her daim Yozgat’a gelip Yozgat’ın derdiyle dertleneni bağrına basacaktır diye düşünüyorum' dedi.

IRAK’TA YAŞANAN OLAYLARI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Irak’ta yaşanan hadiselerin Türkiye'yi çok yakından ilgilendirdiğini, muhalefetin ise konuyu başka alanlara çektiğini öne süren Bozdağ, 'Orada konsolosluğumuzda çalışan, başkonsolosumuz dahil 49 görevlimiz rehin durumda. Ayrıca bazı vatandaşlarımız rehin durumdalar. Onların sağlık ve selameti içerisinde ailelerine kavuşmaları, ülkemize getirilmeleri hükümetimizin önceliğidir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, başta başbakanımız, Dışişleri bakanımız olmak üzere bütün kurumları ile organları ile bu meseleyi yakından takip etmekte, oradaki vatandaşlarımızın sağ salim ülkemize dönmeleri için gerekli her türlü çalışmayı titizlik içerisinde yürütmektedir. Maalesef muhalefet partileri böylesi bir ortamda dahi konuyu farklı alanlara geçiyorlar. Bu, son derece yanlıştır. Devlet, bir devlet aklı ile hareket ediyor, yapması gereken ne ise orada titizlikle hayata geçiriyor. İnşallah oradaki vatandaşlarımız sağ salim ailelerine kavuşması önceliğimizdir. Irak’ta çatışmaların durması ve huzurun gelmesi son derece önemli. Biz bunun için de ayrıca hem uluslararası planda hem ülke olarak gerekli girişimleri sürdürüyoruz' diye konuştu.

Harun GÖKÇEOĞLU/YOZGAT, (DHA)

Kaynak: http://www.dha.com.tr/turk-milleti-go...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0