Trump'ı Sessizce Protesto Eden Müslüman Kadın Mitingden Kovuldu

 > 
87PAYLAŞIM

ABD'de Müslümanlara yönelik ayrımcı sözler sarf eden ve onları ülkeden kovacağını söyleyen başkan aday adayı Donald Trump, seçim mitinginde bir Müslüman kadın tarafından protesto edildi. "Selam ben geldim" yazılı bir tişört ile ayağa kalkan kadın salondan atıldı.

ABD'de Müslümanlara yönelik ayrımcı sözler sarf eden ve onları ülkeden kovacağını söyleyen Cumhuryetçi Parti'den başkan aday adayı Donald Trump, Kuzey Carolina'da gerçekleştirdiği seçim mitinginde protesto edildi. Tam Müslümanlar hakkında konuşurken üzerinde "Salam I Come, In Peace- Selam ben geldim, Barış içinde" yazılı tişörtü ve yakasında Müslüman yazan rozetiyle Rose Hamid isimli ABD'li kadın ayağa kalktı. Onunla birlikte aynı rozeti taşıyan bir grup ABD'li de ayağa kalkarak sessiz protesto gösterisine katıldı. Trump bu eylemin ardıundan sustu ve salondakiler Müslüman kadını yuhalamaya başladı.

Hamdi polisler tarafından salondan çıkarıldı. Bu sırada yakındaki Trump taraftarlarının kadına sözlü olarak sataştığı görüldü.

Olayın ardından CNN International'a açıklamada buluna Hamid "Kendimi tehdit altında hissetmedim. Bu insanlardan korkmadım. Bir adam "Defol git. Bomban var mı?" dedi. Ben de "Hayır. Sen de var mı?" diye yanıt verdim. Benim hakkımda çirkin sözler söylediler" dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir