Trollerin Vatan Haini, Ajan ve Terörist İlan Edip Canından Bezdirdiği 'Esnaf Şehmus'

 > 
691PAYLAŞIM

Hepimizin hatırlayacağı üzere İstanbul, 2016'nın son birkaç gününü elektrik kesintileri nedeniyle karanlıkta geçirmiş, mağdur olan binlerce vatandaş seslerini sosyal medyadan duyurmaya çalışmıştı. Onlardan birisi de İkitelli Organize Sanayi'de yedek parça işi yapan Şehmus Seven'di. Seven'in kesintilerle ilgili Enerji Bakanı'na attığı tweet'in ardından trollerle girdiği diyaloglar sosyal medyada uzun süre konuşulmuştu. Troller, tek derdi mağduriyetini duyurmak olan Seven'i vatan haini, terörist, ajan hatta üst akıl ilan etmiş, Seven ise derdini anlatabilmek için uzun süre dil dökmüştü.

2016'nın son günlerinde ülke gündemine İstanbul'da 2 günü aşan elektrik kesintileri damgasını vurdu. Sosyal medya kesintiler nedeniyle mağdur olan vatandaşların serzenişleriyle doldu taştı.

Bunlardan biri de İkitelli Organize Sanayi'de yedek parça ticareti yapan Şehmus Seven'di.

Her şey 'esnaf Şehmus'un Bakan'a attığı bu tweet'le başladı

Şehmus Seven Twitter hesabından Enerji Bakanı Berat Albayrak’a yönelik bir tweet attı ve “Sayın Bakanım İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde 5 gündür elektrik verilmiyor zararımız çok büyük yardımcı olur musunuz” dedi.

Bu mesajın ardından bazı troller Seven’e yönelik mesaj atmaya başladı. 5-10 gün fedakarlık yapmasını istedi.

Troller daha sonra "Elektrikler 5 gün daha gelmezse esnaf batar" diyen Seven'i FETÖ'cü ve DHKP-C'li ilan etti.

Bir başka troll hesap da Seven'i 'vatan haini' olmakla suçladı

Trollere derdini anlatmak için çabalamaya devam eden Seven, bir de 'üst akıl' oldu

"Elektrik yok diyorum, ABD uşağı diyorlar"

"Kimi İsrail ajanı dedi, kimi Marksist-Leninist! Oysa Marksist-Leninist nedir onu da bilmiyorum."

Bugün hurriyet.com.tr’ye konuşan Seven yaşadıklarıyla ilgili şunları söyledi: “Ben öyle Twitter’a giren biri de değilim. Bu olaydan önce tek bir takipçim vardı. Kimse takip etmez ki beni. Şimdi artmış"

Seven'in şu an 200'den fazla takipçisi var

"Ben o gün basit bir sorunu dile getirdim. 5 gün üst üste elektrik yoktu ve birkaç gün daha gelmeseydi buradaki tüm esnaf çok ciddi zarar görürdü.

Sayın Bakan’a yönelik yazdığım o mesajdan sonra kimi, İsrail ajanı olduğumu söyledi, kimi Marksist-Leninist olduğumu söyledi! Oysa Marksist-Leninist nedir onu da bilmiyorum. Biri bu Esad’ın ajanı diyor, biri İsrail ajanı mısın diyor.  

Ben, elektrik yok diyorum adam diyor ki sen vatanı mı böleceksin? Anlamıyorum ki!. Sadece elektrik istedim ben. Milliyetçi bir insanım. Yedi tane sigortalı çalışanım var. Vergimi, sigortamı günü gününe ödeyen biriyim.”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir