Görüş Bildir

Tokat'ta yaşanan olayda, iki katlı evde çıkan yangında yerel gazetede dağıtım görevlisi olarak çalışan Remzi Özyurt, Afgan uyruklu Norazi ailesinin hayatını kurtardı. Yangın sırasında babanın pencereden attığı iki çocuk Remzi Özyurt sayesinde hayatta kaldı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

"Bugün dağıtıma erken çıkmasam, belki bunu yapamayacaktım"

"Bugün dağıtıma erken çıkmasam, belki bunu yapamayacaktım"

Olay, sabah saat 04.00 sıralarında Alipaşa Mahallesi Buzluk Sokağı'nda meydana geldi. Afgan uyruklu Muhammed Norazi'nin ailesiyle oturduğu iki katlı evde, henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Aile uykudayken çıkan yangında, alevler kısa sürede bütün evi sardı. Yoğun dumanla uyanan Muhammed Norazi, pencereye koştu. Bu sırada kentteki yerel gazetede dağıtım görevlisi olarak çalışan Remzi Özyurt, yangını görerek eve yaklaştı.

Zamanla yarış, çevredeki apartmanın güvenlik kamerasına yansıdı.

Zamanla yarış, çevredeki apartmanın güvenlik kamerasına yansıdı.

Pencereden gördüğü Özyurt'tan bağırarak yardım isteyen Muhammed Norazi, çocukları Mukaddese (7) ve Ümit Norazi'yi (5) evin ikinci katından Özyurt'a doğru sarkıttı. Gazetece dağıtıcısı Özyurt, çocukları tutarak yere indirdi. Muhammed Norazi de eşi Remziye ile birlikte kapıdan çıktı. Zamanla yarış, çevredeki apartmanın güvenlik kamerasına yansıdı.

Normalde gazete dağıtımına 04.30'da çıkıyordum. Bugün tesadüfen 04.00'te çıktım

Normalde gazete dağıtımına 04.30'da çıkıyordum. Bugün tesadüfen 04.00'te çıktım

Yangında iki çocuğun hayatını kurtaran gazete dağıtıcısı Remzi Özyurt, 'Gazete dağıtımına çıkmıştım. O anda yangını gördüm. Hemen itfaiyeyi aradım. Baktım yangın çoğalacak. Babasına çocukları pencereden atmasını söyledim. O çocukları attı, ben de tuttum. Sonra karşı binadan getirilen battaniyeye sardık. Normalde gazete dağıtımına 04.30'da çıkıyordum. Bugün tesadüfen 04.00'te çıktım' dedi.

İşte o anlar:

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
128
48
13
8
4
3
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
efsane romeo

Helal olsun iyi tutmuş çocukları.