Görüş Bildir
Haberler
TBMM 25 Temmuz'a Kadar Çalışacak

TBMM 25 Temmuz'a Kadar Çalışacak

adem kara
25.06.2014 - 17:13

TBMM'nin 25 Temmuz'a Kadar Çalışması Kararlaştırıldı

AKP Grup üyeleri, Genel Kurul’un bugünkü oturumunda Meclis’in elindeki çalışmaları tamamlaması amacıyla 25 Temmuz’a kadar çalışması için öneri getirdi. Öneri, TBMM’de AKP’nin çoğunluk oyları ile kabul edildi.

Bu karar çerçevesinde TBMM, Ramazan ayı boyunca çalışacak.

TBMM’de şu anda kamuoyunda Torba Yasa olarak bilinen ve önemli düzenlemeler içeren “İş Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK’larda Değişiklik Yapan Tasarı”nın görüşmeleri halen Plan ve Bütçe Komisyonu’nda devam ediyor. Şu anda madde sayısı 106 olan tasarının Plan Bütçe’deki görüşmelerinin yarısı bitirildi.

Çözüm sürecine yasal bir zemin kazandırmayı amaçlayan çerçeve yasanın tasarısının da Meclis kapanmadan hükümet tarafından TBMM’ye sunulması bekleniyor.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, çözüm sürecinin çerçeve yasasının çıkarılması için yapılan çalışmaların tamamlandığını ve tasarının birkaç gün içinde TBMM’ye sevk edileceğini söylemişti.

Başbakan Tayyip Erdoğan da, dünkü grup toplantısında gerekli yasaların çıkarılması için Meclis’in üç hafta daha çalışacağını söyleyerek, şunları dile getirmişti:

“Aciliyet arz eden tasarı ve teklifleri tamamlamadan Meclis tatile girmeyecek. Tahminen 3 hafta içinde çalışmaları tamamlayacak, ardından tatil arası verecek, meydanlara o şekilde koşacağız. Cuma, cumartesi, pazar olmamalı, çalışacağız. Plan bütçe komisyonunda işi çok sıkı tutacağız. Muhalefete orada göz açtırtmayacağız.”

ZETE

Kaynak: http://zete.com/tbmmnin-25-temmuza-ka...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın