Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sosyal Medya Bilekliği: Hicon

-

Giyilebilir araçlara eklenen Sosyal Medya Bilekliği Hicon akıllı telefonunuza gelen bildirimlerden haberdar ederken diğer yandan sürpriz yenilikler sunuyor.

Sosyal medya etkileşimlerinizi masaüstünüzde ya da cebinizde saklamanız gerekmiyor. Onları bileğinize takıp herkese gösterebilir ve tam anlamıyla etkileşime girebilirsiniz. Hicon, kullanıcılarına işte bunu vadediyor. Sosyal medya hesaplarına bağlı olan küçük ve renkli düğmeleri ile Hicon’un bir benzeri daha yok.

Hilcon kendini “Sosyal Medya Bilekliği“ olarak adlandırıyor ve kendini şöyle tanımlıyor: Facebook, Instagram, Twitter ve WhatsApp gibi sosyal medya hesaplarınız için üzerinde altı adet düğme bulunansu geçirmez silikondan yapılmış bir bileklik.  Sosyal medya hesaplarınızın birinden akıllı telefonunuza bir bildirim geldiği zaman Hicon’unuzun üzerindeki ilgili düğme ışık saçıyor ve titreşim yayıyor. Kullanıcılar bileklerini sallayarak alarmı kapatabiliyor.

Sosyal bileklik aynı zamanda kullanıcıların gerçek sosyal etkileşim kurmalarına yardımcı olmak üzere tasarlandı. Örneğin, aynı ortamda bulunan benzer ilgilere sahip kullanıcıların birbirlerini fark etmesini sağlıyor. Ayrıca kullanıcılar bilekliklerini birbirine yaklaştırdığında birbirlerini sosyal medya hesaplarına ve telefon rehberine de eklemiş oluyorlar. Böylece yeni tanıştığınız birine “Çak bi’ beşlik!” diyerek numarasını isteyebilir ve Facebook’tan ekleyebilirsiniz.

Haberin Tamamı İçin:

Hicon - The social bangle - Internet of Things wearable smart bracelet by Things-lab

Hicon akıllı telefonunuzla bağlantıda kalmak için Bluetooth 4.0 LE kullanıyor. Uygulama, Andoid ve iOScihazlarla uyumlu çalışıyor. Bilekliğin şarjı 14 güne kadar gidiyor ve USB bağlantısı ile 40 dakika içinde şarj edilebiliyor. Hicon’un şimdilik 6 farklı renk seçeneği var.

Indiegogo kampanyasını destekleyenler ise sınırlı sayıdaki Hemlock versiyonunu alabiliyorlar. 20 Haziran’dan bu yana 2,695$ bağış elde edilen kampanya 20 Ağustos tarihinde son bulacak. Seri üretime geçmesi planlanan Hicon’un dağıtımına Ekim ya da Kasım ayında başlanacak.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

FacebookInstagramSosyal MedyaTwitteriOSwhatsapp
Görüş Bildir