Görüş Bildir
Haberler
Soma'ya Eğitim Yardımı

Soma'ya Eğitim Yardımı

guncel haber
30.06.2014 - 13:21 Son Güncelleme: 30.06.2014 - 13:51

Manisa İl Müftüsü Sinan Cihan, Soma'daki faciada hayatını kaybeden işçilerin ilk ve ortaokulda okuyan çocuklarına 500'er liralık eğitim yardımı yapılacağını bildirdi.

Cihan, yaptığı açıklamada, maden faciasında hayatını kaybeden işçileri yalnız bırakmadıklarını, şu ana kadar Kınık'ta 50, Savaştepe'de 35, Kırkağaç'ta 17 ve Soma'da 80 maden işçisinin ailesine ziyaret ettiklerini kaydetti.

Ankara, İzmir ve Manisa'dan oluşturulan 5 ayrı ekiple aileleri tek tek ziyaret ettiklerini belirten Cihan, 'Türkiye Diyanet Vakfı tarafından bize ulaştırılan 100'er liralık yardım kartları teslim edildi. Ayrıca yine Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Soma'daki faciada hayatını kaybeden işçilerin anasınıfı ile lise arasında eğitim alan Manisa'daki yaklaşık 200 çocuğa 2 ayrı dönemde 500 liralık eğitim yardımı yapılacak. Yardımın yarısının Ramazan Bayramı öncesinde ailelere teslimi öngörülmektedir. Üniversite eğitimi alan öğrencilere ise eğitim yardımları Türkiye Diyanet Vakfı tarafından yapılacak' dedi.

İl Müftülüğü olarak Soma maden faciasında hayatını kaybeden aileler dışında il genelinde ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen ailelere yönelik ziyaretlerin de yapıldığını hatırlatan Cihan, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından toplam 280 adet 25'er liralık yardım kartlarının da dağıtıldığı bilgisini verdi.

Cihan, bu akşam Soma'da Ulucami bahçesinde düzenlenecek iftar yemeğine Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Hasan Kamil Yılmaz'ın iştirak edeceğini kaydetti.

(AA)

Kaynak: http://www.trtturk.com/haber/somaya-e...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0