Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sizi Tuhaf Bir Ruh Haline Sokacak Ama Etkisi O Kadar da Uzun Sürmeyecek 15 İlginç Olay

-

Dünyada yaşanan onca şey arasından, tuhaflık konusunda kendine en çok güvenenleri sizlere ulaştırıyoruz.

1. Kraliçe Elizabeth, ziyaretinde Suudi Arabistan Kralı Abdullah'ın etrafında araba kullanarak onu kendi deyimiyle 'terörize' etmişti.

Suudi Arabistan'da kadınların araba kullanması yasak ama söz konusu kadın İngiltere Kraliçesi olunca... 😎

2. Steven Spielberg geçmişte bir Bond filmi yönetmek istemiş, fakat hak sahipleri bu işe sıcak bakmamışlar.

Konuyla ilgili yakın arkadaşı George Lucas'a dert yanarken, Lucas ona şöyle bir teklifle gelmiş: Boşver Bond'u. Bende çok daha iyi bir senaryo var. Adı Indiana olan arkeoloğun maceralarını anlatıyor...

Indana Jones serisinden bahsediyor tabii.

3. Bilim insanları Güneş Sisteminin Dünya'nın 10 katı büyüklüğünde bir dokuzuncu gezegeni olduğunu düşünüyor. Henüz gözlemlenebilmiş değil ama önemli bulgular mevcut.

Bölgedeki sıradışı yerçekimi aktiveteleri en başında geliyor.

4. Bir araştırmaya göre ABD eyaleti Alabama'da, her dört vatandaştan biri temel seviyenin ötesinde okuma/yazma becerilerine sahip değil.

Yani bu insanlar biraz karmaşık okuma/yazma becerisi gerektiren işleri gerçekleştiremiyor.

5. 1995'te Daniel Luther Heiss isimli mahkum, hapishane bilgi kitapçığındaki anahtar fotoğrafının, hapishanenin gerçek anahtarı olduğunu keşfediyor.

Bunu hücre arkadaşı, eğitimli bir mücevher ustası olan Shane Baker'la paylaşıyor. Baker, anahtarın bir kopyasını yapıyor ve birlikte kaçıyorlar!

6. Şarkıcı Lionel Richie, renk ayrımcılığının yoğun yaşandığı Alabama'da büyümüştü. Küçükken, günlerden bir gün, farkında olmadan beyazlara özel musluktan su içti...

Bunu gören beyaz bir adam öfkeyle babasının karşısına dikildi. Babası ise Lionel'i kolundan tutup oradan kaçtı. 

Sonradan babasına "Neden kalıp o adama gününü göstermedin?" diye soran Lionel'e, babasının yanıtı netti: "Bir seçim yapmam gerekiyordu. Gerçek bir adam olmak, ya da baba olmak"

7. Dünyada sivrisinek bulunmayan tek ülke İzlanda.

Bari sivrisineğin olsaydı be İzlanda, fazla iyisin!

8. Napoleon taç takma töreninde, tacını kendi giymişti. O dönem geçerli olan 'Papa'nın hükümdara tacını giydirmesi' geleneğini ise reddetmişti.

Bu da Tanrının buyruğuyla değil de, kendi nitelikleri neticesinde hükümdar olmasının bir göstergesi olarak yorumlanmıştı.

9. 90'larda Rusya'da popüler bir TV programı, izleyicilerinden bir otomobili çalmalarını, 35 dakika boyunca polise yakalanmazlarsa da ona sahip olmalarını sağlıyordu.

İyiydi, güzeldi ama otomobil hırsızlığında yaşanan ani artışın ardından program yayından kaldırıldı. Evet, bu hikayedeki her şey tam Rus işi.

10. 4 Ağustos 1922'de, ABD ve Kanada'da tüm telefon servisleri bir dakikalığına durduruldu. Amaç, telefonun mucidi Alexander Graham Bell'in ölümü üzerine bir saygı duruşuydu.

11. 1877'de babası soyadını değiştirmeseydi, Adolf Hitler'i Adolf Schicklgruber olarak tanıyacaktık.

12. 18. yüzyıl İngiltere'sinde hayvanat bahçesi giriş ücretleri kedi ya da köpek olarak ödenebiliyordu. Parkta yer almaları için değil, aslanlara yem olmaları için.

13. Webcam'in icadı, makinedeki kahvenin olup olmadığını kontrol etmeye fazlasıyla üşenen bilim insanları tarafından gerçekleştirildi.

14. Avustralyalı bir böcek türünün nesli tükenmenin eşiğine gelmiş. Sebebi de erkek böceklerin dişilerle değil de şişelerle çiftleşmeye çalışması.

15. ABD'nin Wyoming eyaletinde yalnızca iki adet yürüyen merdiven var.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pokenist

#14 Teki Böceğin Türü Ne???

umut.edu

#14 hayvan bile bezmiş mutluluğu şişelerde arıyor :)

reshontheway

Wyoming zaten terkedilmiş topraklar olarak da geçiyor.

hastalik-hastasi

#14 efenim?

queen-of-the-alaska

Avustralyalı bir böcek türünün nesli tükenmenin eşiğine gelmiş. Sebebi de erkek böceklerin dişilerle değil de şişelerle çiftleşmeye çalışması. -tanıdık geliyor

Görüş Bildir