Selvi'den Ankara Kulisi: 'Darbecilerin B Planı Ürkütüyor'

 > -

15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili yeni bilgiler basına yansımaya devam ediyor. Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi darbe gecesini 'Çankaya Köşkü'nde geçiren bir bakanın kendisine 'Darbe tehlikesi henüz geçmedi' dediğini aktardı. Bakan 'Bu darbenin A planı olduğu gibi B planı ve C planının ne olduğunu bilmiyoruz. Bu bizi ürkütüyor' demiş. 'Darbecilerin B Planı' sabah saatlerinden bu yana sosyal medyanın da gündeminde...

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, bugün yayımlanan "Darbecilerin B PLANI ürkütüyor" başlıklı yazısında darbe girişimi sonrasında kulislere yansıyan bilgilere yer verdi.

Selvi konuştuğu bakanın ismini vermedi...

Selvi'nin yazısından ilgili bölüm şöyle:

"Darbe gecesini Çankaya Köşkü'nde geçiren bir bakanla konuştum. "Darbe tehlikesi henüz geçmedi" dedi. Bunu neye dayanarak söylediğini sordum. "15 Temmuz'un üzerinden 13 gün geçti. Hâlâ çok keskin bir kırmızı çizgi çizemiyoruz. Şu, şudur diyemiyoruz. Bu darbenin A planı olduğu gibi B planı ve C planının ne olduğunu bilmiyoruz. Bu bizi ürkütüyor" dedi. O yüzden bugünkü YAŞ toplantısı çok önemli…"

İsmi açıklanmayan bakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu sebeple 'meydanları terk etmeyin' dediğini ifade ediyor ve ekliyor: "Darbe tehlikesi devam ettiği müddetçe demokrasi nöbetine devam…" 

Yazının tamamını okumak için tıklayınız

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

Başlıklar

15 TemmuzAnkaraDarbeRecep Tayyip Erdoğan
Görüş Bildir