Görüş Bildir
Haberler
Sedef Kabaş'a 'Polisi Bekletme' Davası

Sedef Kabaş'a 'Polisi Bekletme' Davası

ATKN
29.01.2015 - 11:23
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

17 Aralık soruşturması ile ilgili attığı tweet nedeniyle “terörle mücadelede görev alan kamu görevlilerini hedef gösterme” iddiasıyla 5 yıla kadar hapsi istenen gazeteci Sedef Kabaş hakkında bu defa da evine arama yapmaya gelen polisleri kapıda bekleterek içeri almadığı gerekçesiyle iddianame hazırlandı.

Cumhuriyet'ten Canan Coşkun'un haberine göre; İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan ve 5 yıl 4 aya kadar hapis istenen iddianamede, arama yapılması için çıkarılan karar üzerine şüpheli Kabaş’ın evine 3 polis memurunun gittiği belirtildi. Kabaş’ın, adli görevini yapmak için evine gelen polis memurları İsmail C., Metin Y. ve Cenk B’nin evinde arama yapmasını bir süre engellediği öne sürülerek bu süre içerisinde polis memurlarını kapıda beklettiği, kapıyı üzerlerine kapadığı ve eve almadığı iddia edildi.

Savcı Yiğit iddianamede, Kabaş’ın ifadesinde kadın olması nedeniyle kıyafetlerini değiştirmek üzere polis memurlarını beklettiğini söylediği ancak daha sonra kıyafetlerini değiştirmeden yine bu şekilde polis memurlarını içeri davet ettiğini kaydederek Kabaş’ın savunmasına itibar edilemeyeceğini öne sürdü. İddianamede ayrıca Kabaş’ın evine aramaya gelen polis memurlarına “Siz yanlısınız, taraflısınız” diyerek “görevli memura hakaret” suçunu da işlediği iddia edildi. Twitter’da İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Salihoğlu’nun fotoğrafını paylaşarak “Bu adamı asla unutmayın, 17 Aralık soruşturmasına takipsizlik kararı veren savcı Hadi Salihoğlu” yazan Kabaş hakkında 1.5 yıldan 5 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlanmıştı. Kabaş gözaltına alındığı gün evde arama yapmaya gelen polislerin kendisinden şikâyetçi olmadığını öğrendiğini, kendisinin de polislerden şikâyetçi olmadığını söylemişti. Kabaş, arama emrini gördükten sonra polisleri içeri davet ettiğini, çay ikram ettiğini ve polislere evde istediği gibi arama yapabileceklerini söylediğini ifade etmişti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam