Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sakallı Olan Her Erkeğin Hayatını Kurtarıp Bir Üst Seviyeye Taşıyacak Altın Değerinde 14 Tüyo

3.8bPAYLAŞIM

Sakallı ve gururlu! Sakallı olmanın bir erkeğe kattığı cazibe elbette tartışılmaz. Fakat unutmayın, bahçedeki çimlerin bile belirli aralıklarla biçilmesinin şart olduğu bir dünyada, yüzümüzdeki kıymetli kılların da bakıma ve sevgiye ihtiyacı var.

İşte o sakallı bayların hayatını kurtaracak 14 tüyo:

1. Cesur olun

İlk tavsiye budur. Uzatırken de, şekil verirken de, kırpma vakti geldiğinde de cevval olun. Sakalların ahengi için şarttır bu.

2. Yıkayın!

Çoğu erkek sakallarını yıkamaz. Duşa girildiği vakit kafadan sakallar da temizlenir diye düşünür. Yanlış! Sakallarınızı da saçlarınız gibi şampuanlamalısınız.

3. Kurutun!

Yıkandıktan sonra kurutulmayan sakallar en olmadık şekle girip sizi mutsuz edebilir. Kurutma işlemini yapmadan dışarıya adımınızı atmayın.

4. Tarayın!

İyi bir şimşir tarak edinip sakallarınızı prensesler gibi taramayı ihmal etmeyin. Hatta yanınızda taşıdığınız bu tarakla bunu gün içinde fırsat buldukça uygulayın.

5. Kırıkları almayı ihmal etmeyin.

Elektronik bir şekillendiriciyle belirli aralıklarla sakallarınızı kırpmalısınız. Yoksa kırılan sakallarınız çirkin bir görüntü oluşturacaktır. İyice uzatmak istiyorsanız dahi bunu yapmalısınız.

6. Bu çizginin altındaki her şeyi kesin.

Eğer uzatmaya karar verdiyseniz, bu çizginin altındaki sakallar kötü bir görüntü oluşturmaktan başka bir işe yaramayacaktır. O noktayı sürekli temiz tutun ve geri kalan kısımların daha canlı ve güçlü durmasını sağlayın.

7. Islak sakalınıza müdahale etmeyin.

Sakallar ıslandığında olduğundan daha uzun hale gelirler. Bu haldeyken sakallarınızı kesip kırpmaya çalışırsanız, istediğinizden fazlasını kesebilirsiniz.

8. Sağlıklı beslenin.

İyi bir beslenme, vücut sağlığınıza iyi geleceği gibi sakalınıza da iyi gelecektir. Sakalların nüvesi olan keratin için onu tetikleyen biotin ağırlıklı (B vitamini) bir beslenme programına sahip olmanız, sakallarınızı daha sağlıklı yapar.

9. Uykunuzu ihmal etmeyin.

Sakallarımız yalnızca biz uyurken uzar. O yüzden düzenli bir uyku, sakallarınızın olmazsa olmazıdır.

10. Yemek yerken dikkatli olun.

Uzun sakal ve bıyıklar, ağzımıza götürdüğümüz yemek parçalarına fazla düşkündür. Çok ciddi bir yemek esnasında sakalınızda sallanan bir parça yemek hiç de iyi bir manzara oluşturmaz. Yemeğinizi ufak lokmalar halinde yiyin, gerekirse fazladan peçete talep edip ağız bölgenizi temiz tutun.

11. Bakım kürlerine açık olun.

Temizliğin yanında kullanacağınız bir sakal kürü ya da badem yağı gibi bakım ürünleri sakalınızı güzelleştirip sağlıklı hale getirecektir. Dermatoloğunuza danışın.

12. Sabırlı olun.

Sakal, eğer onunla barışık olursanız yıllar boyunca sizinle olacaktır. Öyle ki, bir noktadan sonra yüzünüzün bir parçası haline gelecek ve ondan ayrılmak aklınızın bir köşesine bile düşmeyecektir. Uzayana kadar sabredin. Bakımlarınızı ihmal etmeyip temiz tutun. Gerekli kıvama geldikten sonrası kolay ve keyiflidir...

13. Olmuyorsa, vazgeçin.

Bazı insanlar sakal konusunda genetik olarak şanssızdır. Onların sakalları bölük pörçük ve güçsüz çıkar. Bu sizin için de geçerli olabilir. 

Ne kadar uğraşırsanız uğraşın, bu tarz bir sakalın güzel bir hale gelmesi zordur. Üstelik bu sakallar uzadıkça daha da felaketleşir. Yani olmuyorsa, bırakın. Sakalsız da olur.

14. Aldırmayın.

Tıpkı 20-30 yıl öncesine kadar erkeklerin saç uzatması bir tabuyken, bir süre öncesine kadar da sakalı uzatmak bir tabuydu. Sakalınızdan dolayı size garip yakıştırmalar yapan insanlara aldırmayın. Kendinize yakıştırıyorsanız yolunuza devam edin.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
goktug-uner1

başaramadık abii

ysn.bstn

Özellikle yuvarlak yüzlülerin sakal bırakmaması gerekirken, elmas yüz şekli ya da kare yüz şekline sahip olanlar sakal kırarak daha yumuşak ve hoş bir ifadeye sahip olabilir. sakal düzenleme ile ilgili daha detaylı bilgi için bu yazıyı inceleye bilirsiniz.

sinem-polat5

sakal serumu yorumları

beter_bocek

vücudumdaki kılların özerklik halinde olduğunu üzülerek bildiriyorum bir tek dış ilişkilerinde söz hakkına sahibim uzunluk kısalık. gidecekleri yönü malesef tayin edemiyorum

tackyworlld

hiç çıkmıyosa napalım, ağlayalım mı sessiz sessiz

Görüş Bildir