Görüş Bildir
Haberler
RTÜK'ten Coş'a Yasak Aşk Sürprizi

RTÜK'ten Coş'a Yasak Aşk Sürprizi

Batuhan
05.01.2014 - 14:29

RTÜK'ten Coş'a Yasak Aşk Sürprizi

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), birçok olayla kamuoyunun gündemine gelen Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'a 'yasak aşk' şikayeti için mahkeme yolunu gösterdi.

Coş, Fatih Portakal ile Türkiye Trendleri adlı programda hakkında, 'Sağı solu oynuyor', 'Ağzından çıkanı kulağının duymadığı belli', 'Kırklareli'nde aşk-ı memnu durumu var', 'kulağında vatandaşla girdiği kavgadan dolayı yara izi var' ifadelerinin aile saadetine ağır darbe olduğunu kaydetti. RTÜK, ifadelerin espri amaçlı söylendiğini Fox TV'ye ceza verilmesini gerektirecek bir konu bulunmadığı kararını alırken Vali Coş'a, 'İddiaların gerçekliği tarafımızdan bilinemez. Mahkemelere başvurarak cevap ve düzeltme hakkını kullanabilirsiniz' tavsiyesinde bulundu.

Vali Coş, avukatları aracılığıyla RTÜK'e yaptığı başvuruda Fatih Portakal İle Türkiye Trendleri adlı programda 'Sağı solu oynuyor' ve 'Ağzından çıkanı kulağı duymuyor' ifadeleriyle kendisine aşağılanarak hakaret edildiğini kaydetti. Coş, 'Kırklareli'nde aşk-ı memnu durumu var' ve 'kulağında vatandaşla girdiği kavgadan dolayı yara izin var' sözleriyle de yasak aşk yaşadığı iddiasında bulunulduğunu ve bunun aile saadetine ağır darbe olduğunu belirtti. Coş'un avukatlarının şikayet dilekçesinde, 'Kırklareli'nde aşk-ı memnu durumu var ifadesi aile saadetine ve hayatını ağır bir darbe niteliğindedir. Aşk-ı memnu diğer bir ifade ile yasak bir aşkın Sayın Valimizin görev yaptığı hiçbir ilde ve görevinde yaşanmadığı sabittir' ifadeleri yer aldı.

Şikayeti inceleyen RTÜK uzmanları ise, hazırladıkları raporda; programda güncel bir konunun espritüel bir dille ele alındığını belirterek, 'Vali Coş hakkında yapılan sohbet herhangi bir iftira ya da hakaret içermemekte ayrıca eleştiri sınırları ötesine geçmemektedir. Vali Coş hakkında sarfedilen 'sağı solu oynuyor' cümlesi Vali Coş'un halka hitap biçiminin eleştirilmesi üzerine yaptığı açıklama için söylenmiştir. Eleştiri konusu olan Vali Coş'un kullandığı kelime ise konuklar tarafından söylenmemiştir. Vali Coş'un Kırklareli'nde görev yaptığı sırada yasak aşk yaşadığı yönündeki iddialar, 'olduğu iddia ediliyor', 'söyleniyor' gibi ifadelerle anlatılmış, ortada kesin bir durumun varlığından söz edilmemiştir' dedi.

Kaynak: http://gundem.milliyet.com.tr/rtuk-te...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0