Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Reenkarnasyonun En Büyük Kanıtı Olarak İddia Edilen Ürkütücü Bir Olay: Pollock İkizleri

-

Reenkarnasyona inanan insanlardan mısınız bilmiyorum ama, konuyla ilgili en net kişileri bile şüpheye düşürebilen bir hayli ilginç bir olaydan bahsedeceğim sizlere: Pollock İkizleri.

11 yaşındaki bir kız olan Joanna ve onun 6 yaşındaki kız kardeşi Jacqueline, olayın merkezi durumunda.

5 Mayıs 1957 günü, korkunç bir araba kazasında hayatlarını kaybeden bu küçük kızlar, arkalarında büyük bir gizem bırakacaklarından habersizlerdi.

Kızların korkunç ölümünden 1 yıl sonra, John ve Florence Pollock'un ikiz kızları doğar.

İkizlerden Jennifer'ın belinde, Jacqueline'dekinin aynısı olan bir doğum lekesi vardır. Alnında ise yine Jacqueline'in kaza sonrası oluşan yaralarından birine tıpa tıp benzeyen bir doğum lekesi bulunmaktadır.

Aile, ikizler 3 aylıkken başka bir eve taşınır.

Kızlar 2 yaşına geldiğinde, ölen kardeşlerine ait oyuncakları istemeye başlarlar. Bu başlangıçta gayet normal görünse de, o oyuncakları hiç görmediklerini söylediğimde olayın aniden nasıl ürkütücü bir hale geldiğini hissedebilirsiniz. Oyuncakları aldıklarında ise onlara, ölen kardeşlerinin koyduğu isimleri koyuyorlar; üstelik bu bilgiyi de bilmelerine imkan yokken.

Aile tekrar eski evine taşındığında ise kızlar, 3 aylıkken taşınmış oldukları bu bölgedeki her yeri, nasıl oluyorsa ezbere biliyor olurlar.

Ölen kardeşlerinin gittiği okulu gösterip, arka bahçesinde eskiden oyunlar oynadıklarını söylüyorlar.

Üstelik korkutucu olaylar bunlarla da sınırlı kalmıyor.

Hareket halinde bir araba gördükleri anda titreyip panik olan kızlar, ''Araba bizi yakalamaya geliyor.'' diye korkmaya başlıyorlarmış. 5 yaşına kadar bu şekilde devam eden ikizler, sonrasındaysa tamamen normale dönüyorlar.

Kızlar o dönemde öylesine ilgi çekiyor ki, dönemin ünlü psikologlarından Ian Stevenson aileye ulaşıyor.

1918-2007 yılları arasında yaşayan Stevenson, 1987'de geçmiş hayatlarını hatırlayan, reenkarnasyonun kanıtı gibi duran çocuklar üzerine bir kitap yazıyor. 14 ayrı olayın bahsedildiği bu kitapta, Pollock İkizleri'ne de yer veriliyor.

40 yıl boyunca reenkarnasyon üzerine araştırmalar yürüten Stevenson, binlerce farklı olayı analiz ediyor.

Peki reenkarnasyon gerçekten var mı? Stevenson, bir keresinde yetişkin birinin hipnoz esnasında önceki hayatını anlattığına şahit oluyor. Olay üzerine yaptığı araştırmada, bu yetişkinin hipnoz esnasında anlattığı sözde önceki hayatın, aslında yıllar önce okuduğu tarihi bir kitaptaki ayrıntılardan ibaret olduğu anlaşılıyor.

Yine de, iş küçük çocuklara geldiğinde olayı bu şekilde açıklamak imkansız.

Örneğin 2 yaşındaki bir çocuğun, böyle anılar geliştirebilmek için kitap okumuş olmasını bekleyemezsiniz. Nitekim James Leininger adlı, 2 yaşındaki bir bebek bu duruma ürkütücü bir örnek olarak çıkıyor karşımıza. O yaşlarda uçak kazalarıyla ilgili korkunç kabuslar gören küçük çocuk, eski bir İkinci Dünya Savaşı pilotuymuşçasına anılara sahipmiş. Dönemdeki tüm uçaklar hakkında bilgisi de bulunuyormuş. Ebeveynlerinin İkinci Dünya Savaşı'yla ilgilenen insanlar olmadığını düşünürsek, tüm o anıların nerden gelmiş olabileceğine dair fikir yürütmek hiç de kolay olmuyor.

Özetle, Pollock İkizleri reenkarnasyon tarihinin en tartışmalı ve en popüler örneklerinden biri konumunda.

Olayın perde arkasını çözmek muhtemelen hiçbir zaman mümkün olmayacak ve bu küçük kızların hikayesi gizemli bir şekilde yıllarca anlatılmaya devam edecek...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tc-elvan-caner

Ben eskiden bazen bazı olaylar karşısında bu konu hakkında ciddi şüphelere düşüyordum,özellikle de çocukların çok bilmiş tavırları ve davranışları beni çok fazla şaşırtıyor onların geçmişte de bir hayat yaşadıklarını düşündürüyordu fakat epey sonra artan dünya nüfusunun bu konuyla örtüşmediğini fark ettim, ruhlar doğurmuyorsa artan nüfus karşısında yetersiz kalmalı yada nüfus artmamalı hep aynı kalmalıydı.İnsanların hayvan hayvanların ise insan olarak ruh göçü yapmaları ise çok olanaksız gibi gibi gibi,bu arada nesli tükenen canlıların tükeniş sebebi artan insan nüfusu olmasın ????

atakan-turkoglu1

Onu bunu bilmem ama benim ikizim olmamasına rağmen tıpatıp benzeyen biri var kaç arkadaşım görmüş adam mercedeslerden inmiyormuş zengin veledi yani Bizde asgari ücrete talim Bi yakalarsam seni yandın oğlum :)

kubra-onaran

Kitabı bilen var mı?

af-gultekin-gokmen

Bu saçmalıklara sırf macera olsun diye inanıyorsunuz ya enteresan :) Bırakın kardeşim bu saçmalıklara inanmayı,açın kainatın yaratıcısının bizlere göndermiş olduğu kitabı okuyun öğrenin gerçeği.evet tekrar insanların dirilişi var ama o bu dünyada değil;ahirette ki zaten kuran'dada belirtiyor bunları demi?!Adamlar bizim gibileri dinsizleştirmek için resmen felsefe yapıyor sizde bunlara alet oluyorsunuz.

harun-ozdemir1

Rüyalarımız o zaman önceki hayatımızı gösteriyor.

Görüş Bildir