Görüş Bildir
Haberler
'İmralı İle Siyasi Görüşme Söz Konusu Değil'

'İmralı İle Siyasi Görüşme Söz Konusu Değil'

Fatih UZUN
03.06.2014 - 21:05

Başbakan Erdoğan, gazetecilerin sorularını yanıtladı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev ortak basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Başbakan Erdoğan, Sırrı Süreyya Önder'in geçtiğimiz günlerde yaptığı ' İmralı'yla siyasi heyetler üzerinden görüşmelerin başladığı' açıklamasının sorulması üzerine ' Birincisi çok ham hayal bir şey. Böyle bir görüşme söz konusu değil. Bu anlayışla yaklaşmaları halinde kendi kapılarını da kapatırlar. Sadece bizim müsade ettiğimiz BDP daha sonra HDP heyetleri gitmiştir.HDP ve MİT dışında bizim müsademiz zaman zaman uluslararası veya sağlık noktasında gitmesi gerekenleri gönderdiğimiz olaylar olmuştur. Asla bunun dışında siyasi heyetin ekibin, oraya gitmesi veya basın mensuplarının gitmesi, böyle bir şeye müsade etmiş değiliz. Böyle bir şey yok olamaz. İleride olur mu olmaz mı bunlar şartların oluşturacağı, olgunlaştıracağı şeylerdir' dedi.

ÇÖZÜM SÜRECİ

Eve dönüş başından çözüm sürecinin başından itibaren bu projenin temelidir. Projenin en önemli hedefi eve dönüştür. Hep provoke edilmiştir. Türkiye'de 'barış yok' diyenler, barış ortamını kaldırmak isteyenlerdir. Bölücü terör örgütünü savunduğunuz zaman 'barışı istiyorum' diyemezsin, barış elçisi olamazsın. Polisi yakmaya, öldürmeye teşebbüs edenler 'ben barış istiyorum' diyemez. Çocukları dağa kaçıranlar bu ülkede barıştan, temek hak ve hürriyetlerden bahsedemezler. Bunları da artık milletimiz yutmayacaktır. Halkımızın tümünü kucaklayarak ülkeyi daha ileri götürmeyi hedeflemektir. Sandığın dışındaki yollar bu ülkenin refahını huzurunu getirecek değildir. Terör örgütünü destekleyenler barış elçisi olamaz.

'HDP VE MİT'İN DIŞINDA KİMSENİN İMRALI'YA GİTMESİNE MÜSADE ETMEDİK' Sırrı Süreyya Önder'in geçtiğimiz günlerde 'İmralı'yla siyasi heyetler üzerinden görüşmelerin başladığı' açıklamasının sorulması üzerine...

Birincisi çok ham hayal bir şey. Böyle bir görüşme söz konusu değil. Bu anlayışla yaklaşmaları halinde kendi kapılarını da kapatırlar. Sadece bizim müsade ettiğimiz BDP daha sonra HDP heyetleri gitmiştir.HDP ve MİT dışında bizim müsademiz zaman zaman uluslararası veya sağlık noktasında gitmesi gerekenleri gönderdiğimiz olaylar olmuştur. Asla bunun dışında siyasi heyetin ekibin, oraya gitmesi veya basın mensuplarının gitmesi, böyle bir şeye müsade etmiş değiliz. Böyle bir şey yok olamaz. İleride olur mu olmaz mı bunlar şartların oluşturacağı, olgunlaştıracağı şeylerdir.

  • haberturk.com
Kaynak: http://www.haberturk.com/gundem/haber...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Arif Onur Hangişi

Milleti aptal yerine koymak böyle bir şey galiba.