Pınar Deniz'in Kırmızı Oda'da Başarıyla Canlandırdığı Nazlı Karakterinin Gerçek Hikayesini Biliyor musunuz?

86PAYLAŞIM

Kırmızı Oda dizisinde başarılı oyuncular, gerçek hayatta yaşanmış hikayelere ışık tutuyorlar. Bakalım Nazlı'nın hikayesi nasılmış?

Pınar Deniz'in başarılı oyunculuğu ile birlikte Nazlı'nın hikayesi de Kırmızı Oda'da başladı.

Nazlı, Recai ile son derece uyumsuz bir evlilik içinde ve bu evliliği kurtarmak için Doktor Hanım'dan danışmanlık almak istedi.

Nazlı iyi bir eğitim almış ve iyi bir aile geçmişi var gibi görünüyor ancak Recai'ye olan aşırı düşkünlüğü onunla ilgili soru işaretlerine sebep oldu.

Bu takıntılı halleri dizide nereye bağlanacak merak konusu...

Gelelim gerçek hikayesine... Gülseren Budayıcıoğlu'nun Camdaki Kız kitabındaki Nalan aslında bizim Nazlı. Ancak kurguda bazı değişiklikler yapılmış.

Kitapta Nalan ve Hayri evli değil. Nalan iyi bir ailenin, tanınmış bir aileye gelin gitmiş kızı. Hayri ise bu evde Nalan'a şoförlük yapan, Türkan ile evli ve bir kız çocuğu olan bir adam.

Dizide Nazlı ve Recai bir arkadaş ortamında tanışıyor ve Nazlı başta Recai ile olmayı hiç istemiyor.

Kitapta da Hayri başlarda ilişkileri için dizide olduğu gibi Nalan'ı zorluyor. Nalan evliliğinde mutsuz, hatta eşi de babası tarafından kabul görmemiş sevilmemiş bir adam ve sevgisini göstermeyi de bilmiyor. Nalan da bakıcılarla büyüdüğünden sevgi görmemiş.

Hatta Nalan'ın anne ve babası da gerçek anne babası değil. Nalan'ın gerçek annesi, kendisi çocuk yaştayken üniversitede okuyan dayısı ile ensest bir ilişki yaşıyor ve Nalan'a hamile kalıyor. Ancak doğum yaparken öldüğü için, Nalan'ın anneanne ve dedesi onu kendi üstlerine alıyor ve kendi çocukları gibi büyütüyor.

Anneanne ve dedesi de ona her baktıklarına küçük yaşta ölen kızlarını gördüklerinden, Nalan'a sevgi göstermiyor ve pek de görmek istemiyorlar. Nalan tüm bu gerçekleri evlendikten sonra öğreniyor.

Tabii eşinden de sevgi görmeyince, bu sevgiyi Hayri de buluyor. Nazlı nasıl dizide camdan izlediği çocukları Recai'ye benzettiyse, Nalan da her gece tek başına camda otururken izlediği Sarhoş Muharrem'e benzetiyor Hayri'yi. O da Hayri gibi neşeli ve hayatı anlık yaşayan bir adammış. Yani çocukluğuna inildiğinde ilk karşılaşılan benzerlikler bunlar oldu dizide de.

Dizide de kitapta da hikaye tam da Hayri'nin (Recai) Nalan'ı (Nazlı) terk etme isteği ile başlıyor. Kitapta Hayri eşinden ayrılmıyor, eşi de Nalan ile olan ilişkisini biliyor ama sessiz kalıyor. Bunu Nalan da sevgiye olan açlığından kabul ediyor.

Ama hal böyleyken, Hayri'nin belki de Nalan ile birlikte kendince sınıf atlamış ve statü kazanmıştı. Ama kendine layık bulmadığı yeni statüden ziyade geçmişini hatırlatan Laz Kızı ile bir ilişkiye başlıyor, bu yüzden de Nalan'dan ayrılmak istiyor. Bunun üzerine birlikte terapiye geliyorlar. Dizide de Recai'nin hayatında başkası olduğundan şüpheleniyor Nazlı.

Terk edilmeyi ölmekle bir tutuyor Nalan da Nazlı da. Bu da kendi değerini bir erkeğin sevgisi ile ölçtüklerinin bir göstergesi aslında.

Kitapta Hayri, Nalan ile birlikte terapiye devam etme kararı alıyor ancak en sonunda Nalan'dan ayrılmamaya karar verse de, aynı zamanda birlikte olduğu bütün kadınları yine elinde tutmak istiyor.

Ancak bu akılalmaz tutumunun sonunda Laz Kızı tarafından öldürülüyor. Tüm bu yaşanılanların ardından Nalan kendine değer vermeyi öğrenerek mimarlık mesleğine geri dönüyor.

Dizide Nazlı aslında doktor. Bakalım Nazlı'nın hikayesi de Nalan'ın hikayesi gibi mi son bulacak?

Fantastik Evrenin Erkeklerden Oluştuğu Dünyaya Tokat Gibi İnen Birbirinden Güçlü Kadın Süper Kahramanlar - onedio.com
Fantastik Evrenin Erkeklerden Oluştuğu Dünyaya Tokat Gibi İnen Birbirinden Güçlü Kadın Süper Kahramanlar - onedio.com
Masumlar Apartmanı'nın İzlerken Yüreklerimize Dokunup İçimizi Isıtan Efsane Replikleri - onedio.com
Masumlar Apartmanı'nın İzlerken Yüreklerimize Dokunup İçimizi Isıtan Efsane Replikleri - onedio.com
İzlemeyen Çok Şey Kaybeder! 2021’de Çıkmasını Merakla Beklediğimiz 27 Animasyon Film - onedio.com
İzlemeyen Çok Şey Kaybeder! 2021’de Çıkmasını Merakla Beklediğimiz 27 Animasyon Film - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tugceduman

Bu hikaye camdaki kız değil, kitapta çok kısa bir yer kaplıyor. Camdaki kız farklı bir dizide geçiyor. Yanıltmayın lütfennn teşekkürler

rivaille

Gerçek hikaye korkunç. Nalan'ın ensest ilişkiden doğan biri olması falan

ladyu

hiçbir şey anlamadım vallahi. dizideki ve kitaptaki isimleri karman çorman anlatılmış.

tugceduman

Zaten bu hikaye yeni dizi oluyor. Nalan ile hayrinin hikayesi değil

gonca-sahin3

Anlamayacak ne var azıcık kafanızı yorsanız basit aslında. Şimdi size yavru bir kediye tuvalet eğitimi verir gibi anlatmak isterdim ama uzun sürer kfkfkdkd

sergulese

Camdaki kız için yeni bir dizi başlıyor bu anlattığınız farklı bence başka hikayeler o yüzden karışık olmuş içerik 🤯

Görüş Bildir