Perakendeci Girişimciler, Aprce 2013'E Hazır Mısınız?

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Perakendeci Girişimciler, Aprce 2013'E Hazır Mısınız?

Perakendeci Girişimciler, Aprce 2013'E Hazır Mısınız?

23 Eylül 2013 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın açılış konuşması ile başlayacak ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ’ın himayesinde, 33 ülkeden 2000’in üzerinde katılımcı ile gerçekleştirilecek Asya Pasifik Perakende Konferansı ve Sergisi’nin tanıtım toplantısı Türkiye İhracatçılar Meclisi’nde gerçekleştirildi.

Dünyanın önde gelen perakende derneklerinin ve firmalarının katılımı ile, AMPD ’nin (Alışveriş Merkezleri ve Perakendecileri Derneği) 2000 yılından bu zamana üyesi olduğu FAPRA (Asya-Pasifik Perakende Dernekleri Federasyonu) tarafından tarihlerinde düzenlenecek APRCE 2013 , Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük perakende organizasyonu olma özelliğini taşıyor. Asya’nın en büyük perakendecilerinin iş yapış şekillerini ve firmalarının hikayelerini paylaşacağı APRCE 2013 , uzun vadeli iş ilişkilerinin yaratılacağı bir platform oluşturacak.

2023 Yılına Kadar 100 Milyar Dolarlık İhracat

Tüm Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) Başkanı Vahap Küçük , gerçekleştirdiği açılış konuşmasında, Asya’dan kendi sektöründe lider 1400, toplamda 2000 üzerinde kişinin katılacağı APRCE 2013 ’ün Türk firmalarına yaratacağı iş fırsatlarına değindi. Asya ülkelerinin kültürel olarak bizlere çok yakın olduğunu dile getiren Küçük, katılacak ülkelerden öğrenilecek çok şey olduğunu ve onların vizyonlarını yakından dinleme fırsatının yakalanacağını belirtti. Toplantıda söz alan AMPD Başkanı Mehmet T. Nane de, APRCE 2013 ’ün Türkiye’ye ve şirketlere sağlayacağı katma değerden bahsetti ve dünyanın batıdan doğuya doğru yöneldiği bir ortamda bu etkinliğin daha da önemli bir yer edindiğini belirtti. Mehmet T. Nane , Asya’ya gerçekleştirilen 10 milyar dolarlık ihracatın 2023 yılına kadar 100 milyar dolarlık seviyeye ulaşılmasının hedeflendiği perakende sektörünün en az 3 uluslararası marka yaratacağından da emin olduklarını ifade etti. Nane, kongre sonunda hazırlanacak raporda; yatırımcı, tüketici ve kanun yapıcılar açısından sektörün bir değerlendirmesinin de yapılacağını sözlerine ekledi.

Doğudan Batıya Bir Köprü: Türkiye

AMPD Yönetim Kurulu Üyesi Avi Alkaş , Asya’nın en batısında, Avrupa’nın ise en doğusunda bulunan Türkiye’nin konumu itibari ile bu kıtalar arasında köprü görevi gördüğünü, APRCE sayesinde de uzak doğudaki firmaların dikkatinin çekileceğini belirtti. Toplantıya katılan Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Hüseyin Doğan da, Asya ve Pasifik ülkelerinde yatan potansiyele Türkiye olarak kayıtsız kalınamayacağını ve APRCE ’in bu konuda doğru stratejiler geliştirmeye imkan vereceğini söyledi.

Toplantıda söz alan Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı Nihat Özdemir ; 2 yıldır hazırlıkları devam eden bu toplantı sayesinde sektörün tüm oyuncularına ulaşacaklarını ve Türkiye’de perakendeciyim diyen herkesin bu toplantıya mutlaka katılması gerektiğini belirtti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanRecep Tayyip ErdoğanZafer Çağlayan
Görüş Bildir