Görüş Bildir
Haberler
Paris Belediyesi'nden Fox News'a Charlie Hebdo Davası

Paris Belediyesi'nden Fox News'a Charlie Hebdo Davası

FreiGeist
21.01.2015 - 13:44
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Paris Belediye Başkanı, Charlie Hebdo saldırısı sırasında ve sonrasında yaptığı haberler nedenyle Amerikan haber kanalı Fox News'u mahkemeye veriyor. Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo, 'Müslüman olmayanların girmeye cesaret edemeyeceği kurtarılmış bölgeler var' diyen kanalı kentin imajına hakaret etmekle suçladı.

Amerikan haber kanalı Fox News, Fransa ve İngiltere'deki bazı kentlerde Müslüman olmayanların girmeye cesaret edemeyeceği 'kurtarılmış bölgeler' bulunduğu yönünde iddiaları dile getirdiği bir haber yayınlamıştı. Sağ bir çizgide yayın yapan kanal, tepkiler üzerine hafta sonu, dile getirdiği iddiaların yanlışlığını kabul edip, Fransa ve İngiltere halklarından özür diledi. Ancak Paris'in kızgınlığını dindirmeye bu da yetmedi.

Paris Belediyesi, 'kentin imajına hakaret' ettiği iddiasıyla haber kanalına dava açmak için hazırlıklara başladı. CNN International'dan Christina Amanpour'a konuşan Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo, 'Hakarete uğradığımızda, bir imajımız var ise, o zaman dava açmamız gerektiğini düşünüyorum, sanırım bu sözlerin kaldırılması için mahkemeye vermek zorundayız. Paris'in imajı zarar gördü ve Paris'in şerefi zarar gördü. Ve bence gerçeğin ortaya çıkması için herkes üstüne düşeni yapmalı. Biz de gerçekçi olacağız ve işleri gerektiği gibi yapacağız' dedi.

Gelişmelerin ardından Fox News'tan ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

Kaynak: CNN Türk

Kaynak: http://www.cnnturk.com/video/dunya/pa...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam