Oyuncuların Neredeyse İstifa Etmelerine Neden Olacak Kadar Sınırlarını Zorlayıp Yıpratan 16 An

145PAYLAŞIM

Bir film yıldızı olmak, hayatınızın daima mükemmel olacağının garantisini vermiyor...

1. The Fast and the Furious: Michelle Rodriguez ve istenmeyen aşk üçgeni

Rodriguez senaryoyu okuduktan sonra, karakteri Letty Ortiz'e sinir oldu. Nedeni ise, Letty'nin Brian için Dom'a ihanet edecek olmasıydı. Böylesine 'alfa' bir kadının, sırf yakışıklı diye diğer 'alfa' adama ihanet edecek olması ona saçma gelmişti. Rolünün hakkını vermek isteyen Rodriguez öyle bir raddeye geldi ki, neredeyse istifa edecekti. Ama yönetmen senaryoyu değiştirdi ve Dom'un kız kardeşi Mia'yı filme dahil etti.

2. The Revenant: Oscar uğruna Leonardo DiCaprio'nun baş etmek zorunda kaldığı şeyler...

Leonardo DiCaprioThe Revenant'taki karakterinin bugüne kadar onu en çok zorlayan karakteri olduğunu söyledi. Kendisi uzun zamandır vegan olmasına rağmen filmdeki bir sahnede, karakterinin hayatta kalabilmesi adına, çiğ bir bizon ciğeri yemesi gerekti.

3. Star Wars: The Force Awakens: Ridley, kendi gücünü uyandırmayı tercih etti.

Daisy Ridley Star Wars: The Force Awakens'ın çekimlerininin ilk gününde panik atak geçirdi. Bunun nedeni ise, filmin yönetmeni J.J. Abrams'ın yazdığı, Ridley'nin hayatında daima iz bırakacak olan bir not oldu. Abrams, Ridley'i "cansız" olarak tanımlamıştı. Oyuncu oldukça stresliydi ve hatta bir noktada filmden çekilmeyi düşündü, ancak daha sonrasında gücünü başka birine teslim etmemeyi tercih etti ve çekimlere devam etti.

4. What’s Eating Gilbert Grape?: Johnny Depp'in canını sıkan şey ne?

Johnny Depp, bu film üzerinde çalışırken zor zamanlar yaşadı çünkü bu film kişisel deneyimlerine oldukça yakındı. O dönemde çok alkol kullanıyordu bu yüzden de bazen filmin yönetmeni ile aralarında gerginlik yaşanıyordu çünkü senaryo da henüz tamamlanmamıştı. Aynı zamanda Depp, Gilbert karakterinin annesine bu kadar acımasızca davranmasına çok üzülüyordu. Hatta oyuncuya senaryo gereği "sahile vurmuş balina" demesi gerekmişti. Daha sonrasında oyuncuyu arayıp, özür diledi.

5. The Hobbit: An Unexpected Journey: Gandalf, Ian McKellen'ın geçmesine izin verdi.

Ian McKellen film boyunca yeşil fon perdede oyunculuğunu tek başına gerçekleştirdi. Bir noktada o kadar yalnız kaldı ve çekimler o kadar uzadı ki, oyuncu sinir krizi geçirdi. Yönetmen Peter Jackson olabildiğince yardımcı olmaya çalıştı. Ekip, kalmasını sağlamak için bir "Gandalf'a Minnet Olma Günü" düzenledi ve McKellen'ın çadırını Yüzüklerin Efendisi eşyalarıyla süslediler.

6. The Godfather: Al Pacino'nun kolayca reddedebileceği bir teklif.

Al Pacino ilk film için En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, ikinci film için ise En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar Ödülleri'ne aday gösterilmişti. Ancak o zaman çekimleri gerçekleşen filmin yapımcıları tam tersini düşünüyorlardı. Setteyken, iki taraf birbirine karşı çıkabiliyordu. Al Pacino'yu o kadar çok eleştirmişlerdi ki, istifa etmek istedi. Ancak yönetmen Francis Ford Coppola, yapımcıları sakinleştirerek durumu kurtardı.

7. How the Grinch Stole Christmas: Askeriye Jim Carrey'yi nasıl kurtardı?

Filmin makyaj süreci o kadar yorucuydu ki, Jim Carrey 3.5 saat boyunca makyaj koltuğunda otururken gerçekten işkenceye maruz kalıyormuş gibi hissediyordu. Aynı zamanda o frizbiye benzeyen, yeşil lensleri de takması gerekiyordu. Carrey, filmin yapımcısı Brian Grazer CIA eğitmen arkadaşını arayıp Carrey ile bir hafta sonu geçirmesini söyleyene kadar film setini terk etmeye hazırdı. Daha sonra film çekimlerine devam etti.

8. The Hunger Games: Mockingjay: Jennifer Lawrence’ın dayanılmaz kostümleri ve zor sahneleri

Kanalizasyon sahnesinin çekilmesi 3 hafta sürdü. Daha da kötüsü, oyuncuların giydiği kostümler neredeyse 10 kilo ağırlığındaydı. Sıcaklık o kadar dayanılmazdı ki, Lawrence neredeyse istifa edecekti.

9. Batman: Michael Keaton çekimler boyunca gergindi.

Bu günlerde, süper kahraman kostümleri aktörlerin tüm çekim günü boyunca rahat bir şekilde hareket edebilmeleri adına onlara özel olarak yapılıyor. Ama Keaton'ın kostümü onu o kadar sıkıştırmış ki, klostrofobik birine dönüşmüş ve çekimler neredeyse durdurulacakmış. Buna rağmen, Keaton yine de bu efsanevi rolde, rahatsızlığını bir şekilde gizleyerek harika bir performans sergiledi.

10. Wayne’s World: Bohemian Rhapsody yok mu? O zaman Mike Myers da yok.

Filmin senaryosuna bizzat kendisi yazan Mike Myers, filmde Queen'in "Bohemian Rhapsody" şarkısında kafasını sallayarak ritim tutacağı sahne için çok heyecanlıydı. Ama stüdyo bu şarkıyı istemiyordu ve bu şarki yerine daha ucuza elde edebilecekleri bir Guns n' Roses şarkısıyla değiştirecekti. Myers by şarkının film için önemli olduğuna inanıyordu ve şarkıyı değiştirecek olursa istifa edeceğini söylemişti. Stüdyo teslim oldu ve ikisini de tutmuş oldu. Çift taraflı bir kazanç elde etmiş oldular.

11. Maze Runner: The Death Cure: Dylan O’Brien sonuna kadar acıya katlandı

Dylan filmi çekerken, kemiklerinin kırılmasına, yaralanmasına ve bir sarsıntı geçirmesine neden olan korkunç bir kaza geçirdi. Bu durum filmin yapımının uzun bir süre ertelenmesine ve  2018 yılında vizyona girmesine neden oldu. Dylan, kazadan sonra da oyunculuğa devam etme konusunda ısrar etti ve iyileştikten sonra filmin çekimlerini tamamlamayı başardı.

12. The Shining: Shelley Duvall zor zamanlar geçirdi

Yönetmen Stanley Kubrick mükemmeliyetçi biri olmasıyla tanınıyor ve bu film için de birkaç sahnenin defalarca çekilmesinde o kadar çok ısrar etti ki, Shelley Duvall sinir krizi geçirdi. Meşhur 'sopa sahnesi' tam 17 kez çekildi. Durum o kadar kaotik bir hale geldi ki, Duvall sürekli ağlamaktan ve yorucu durumdan dolayı susuz kaldı. Jack Nicholson bile bunun gördüğü en zor oyunculuk olduğunu itiraf etti.

13. Batman Returns: Michelle Pfeiffer’ın rahatsızlık veren kostümü

Catwoman kostümü lateksten yapılmıştı ve Michelle kostümü giyerken çok zorlandığını dile getirmişti. Giymesi ve çıkarması saatlerini aldı ve aşırı miktarda bebek pudrası kullanması gerekti. İşte bu yüzden tuvalete gitmesi gerektiğinde de durum imkansız bir hale geliyordu. İçinde nefes alması da zor bir hale geliyordu ve hatta birkaç kez bu yüzden bayıldı. Daha sonrasında çekimler sırasında sadece belirli zamanlarda kıyafet giymeye başladığını söyledi.

14. The Reunion: Anlaşılan John Cena'nın da korktuğu şeyler var.

Bu filmde John Cena'nın yapması gereken birçok tehlikeli sahne bulunuyordu ve bunlar için önceden anlaşmıştı. Biri hariç. Bir helikopter üzerindeyken gerçekleştirmesi gereken bir sahne vardı ama bu onun için oldukça zor oldu çünkü kendisinin yükseklik korkusu var. Güreşçi olup, ürkütücü görünmesine rağmen onun da korkuları var tabii. Ama yine de Cena, bu sahneyi gerçekleştirdi. Nefret ederek de olsa.

15. Knock Knock: Keanu Reeves için garip bir samimi sahne.

Bu filmde, filmin yönetmeninin eşi Lorenzo Izzo ile Keanu Reeves arasında oldukça samimi bir sahne vardı ve bu da durumu Keanu Reeves için garip bir hale getirdi. Ama yine de, işini profesyonel bir şekilde gerçekleştirdi. Yönetmen Eli Roth da, provalar sırasında da oyuncu kadrosuna güvendiği için işleri kolay bir hale getirdi.

16. Revolutionary Road: Kate Winslet Leo'yu öpme konusunda çekimserdi.

Buna gerçekten biz de inanamadık! Filmin yönetmeni olan Sam Mendes aynı zaman Kate Winslet'ın eşi olduğu için, Kate başka birisini eşinin karşısında öperken kendisini garip hissetti.Ama Leo ve Sam de aslında o kadar umursamıyordu. Kate bunun kaynağının kendi korkuları olduğuna inanıyordu ama sahne yine de çekildi ve Kate Winslet, filmdeki rolü sayesinde 'En İyi Kadın Oyuncu' dalında Altın Küre ödülü kazandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
srf-jftc

editore sorarmisiniz bu set ici mahrem olan konulari bizatihi oyuncularin kendilerinden mi duyup yazmis yoksa yonetmenler mi kendisini cok sevmis de bu kiymetli bilgileri paylasmislar .. bir diger secenek daha var ama o editorun gotu ile ilgili oldugundan pek bulasasim yok

esra-tekin2

Oyuncularla sözleşme yapılır öyle ben çekemicem istifa ediyorum olmaz. Hiçbir haberinize güvenemiyorum yalan yanlış yazıyorsunuz

Gizli Kullanıcı

Tabi ki de zorlukları çoktur, hem psikolojik, hem de fiziksel olarak yıpranıyorlardır, ama şimdi emeklerinin karşılığının yüzlerce kat fazlasını kazanıyorlar. O yüzden çok da "vay be helal olsun iyi dayanmışlar" demek gelmiyor içimden.

Görüş Bildir