Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Nest Termostatları Yazılım Hatası Nedeniyle Devredışı Kaldı

Anasayfa > Gündem

Akıllı ev aletleri çok kullanışlı olsa da hayatımızda yeni problemler çıkarmaktan geri durmayacak gibi gözüküyor. Aralık ayında Nest termostatlarına gelen yazılım güncellemesi ile birlikte beklenmeyen bir sürpriz yaşandı. Bu güncellemeden sonra termostatların pili boşalarak cihazlar kendini devre dışı bıraktı. Kullanıcılar ve New York Times yazarı Nick Bilton, gece yarısı kapanan termostat ile birlikte üşüyerek uyandığını belirten cümlelerle bu durumu anlattılar. Buna ek olarak Twitter üzerinden ve Nest’in forum adresi üzerinden birçok kullanıcı şikâyeti ulaştı.

Google’ın sahibi olduğu şirketin ortak kurucusu olan Matt Rogers, bir yazılım aksaklığı yaşadıklarını doğruladı. Bilton ise bu durumu doğrulamanın yeterli olmadığını ve örneğin ev sahipleri tatile çıktığında, termostatın kendi kendini kapattıktan sonra boruların donarak patlayabileceğini öne sürdü. Bu aksaklıktan etkilenen kullanıcıların, USB kablo ile cihazı şarj ederek veya yeniden başlatma yolu ile sorunu çözemediklerini de belirten Bilton, küçük yazılım sorunlarının büyük sorunlara yol açabileceğini ve bu sorunun neredeyse tüm kullanıcıları etkilediğini de ekledi.

Kaynak: http://www.engadget.com/2016/01/14/ne...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?