Görüş Bildir
Haberler
MHK'dan Çakır'a Övgü

MHK'dan Çakır'a Övgü

Batuhan
18.06.2014 - 14:27

MHK'dan Çakır'a Övgü

MHK Başkanı Alp, 2014 FIFA Dünya Kupası'nda Brezilya-Meksika maçını yöneten Çakır ve ekibinin, Türk milletini çok güzel temsil ettiğini bildirdi.

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Zekeriya Alp, yaptığı açıklamada, Cüneyt Çakır ve ekibinin başarılı olacağına çok inandıklarını belirtti.

Çakır ile ekibinin, Dünya Kupası'na çok güzel hazırlandığını ifade eden Alp, 'Aylardır bu turnuvada başarıyı yakalayabilmek için her şeyi yaptılar. Cüneyt ve ekibi sıkıntısız bir maç yönetti. Tek korkumuz hakem şanssızlığı yaşamalarıyla alakalıydı. Dua ettik ve Allah'tan hiçbir aksi durum yaşamadılar. Türk milletini çok güzel temsil etti ve gurur duyduk' dedi.

Çakır ve ekibinin birkaç küçük pozisyon haricinde hatasız bir yönetim sergilediğine işaret eden Alp, şöyle sürdürdü:

'Cüneyt kelimenin tam anlamıyla dört dörtlüktü. Oyunun her bölümünde, sahanın her tarafında vardı. Koşuları, kondisyonu, otoritesi mükemmeldi. Oyuncular da Cüneyt'in otoritesinin farkına vardı ve tavırlarını düzelttiler. İlk maç çok önemliydi, tahminimce iyi not alacaktır. Bazı oyunlar oynanmazsa turnuvanın üst kademelerinde de maç yönetecektir. Yalnızca Cüneyt değil, Tarık (Ongun) ve Bahattin (Duran) de son derece mükemmeldi.'

Cüneyt Çakır'ın Brezilya-Meksika maçıyla kariyerindeki 81. uluslararası müsabakaya çıktığını vurgulayan Alp, 'Bu, çocuk oyuncağı değil. Futbolculardan daha fazla çalışıyorlar. Dünya Kupası bittikten sonra gerekli yerlere gerekli mesajı vereceğiz' ifadelerini kullandı.

Çulcu: 'Çakır, Dünya Kupası'nda bir yıldız gibi doğdu'

Eski MHK Başkanı Mustafa Çulcu da Cüneyt Çakır'ın çok iyi bir yönetim gösterdiğini söyledi.

'Bu tempoyla devam ederse neden final olmasın' diyen Çulcu, Çakır'ın kupada görev alan diğer hakemlerden eksiği olmadığını ve birçok yönden artıları bulunduğunu kaydetti.

Brezilya ile Hırvatistan arasında oynanan kupanın açılış maçında Japon hakem Yuichi Nishimura'nın Brezilya lehine verdiği penaltının dünyada 'Acaba Brezilya, hakemler tarafından kollanıyor mu?' intibası bıraktığını ifade eden Çulcu, şunları kaydetti:

'Cüneyt Çakır, Dünya Kupası'nda bir yıldız gibi doğdu. Sahada iki yıldız vardı; bunlardan biri Meksika kalecisi Guillermo Ochoa, diğeri de Cüneyt Çakır'dı. Ekibiyle muhteşem bir maç yönetti ve göğsümüzü kabarttı. Çakır ve ekibi, 89. dakikada Marcelo'nun düştüğü ve penaltı beklediği pozisyona 'devam' diyerek 'Brezilya kollanıyor mu?' intibasını da yok etti.'

Çulcu, şu ana kadar izlediği bütün hakemler içinde Çakır'ın hepsinden bir adım önde olduğunu sözlerine ekledi.

AA

Kaynak: http://www.aa.com.tr/tr/u/346711--mhk...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0