Görüş Bildir
Haberler
'Memur Teoman'a Ne Oldu?

'Memur Teoman'a Ne Oldu?

adem kara
23.06.2014 - 08:44 Son Güncelleme: 23.06.2014 - 09:17

17 Aralık yolsuzluk operasyonunun ardından internete sızan ses kayıtlarında, 'Neler yaptım, ne vaatler, ne şeyler... Yok adam rüşvet almıyor' sözleriyle gündeme gelen ve bir anda internet fenomeni olan gümrük memuru Teoman Dudak TBMM gündemindeydi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, 17 Aralık operasyonunun ardından rüşvet almadığı için internet fenomeni olan Memur Teoman Dudak’ın sürgün edilmediğini İstanbul ’da görev süresi dolduğu için Gaziantep’e atandığını açıkladı. Yazıcı, İstanbul’da sadece rüşvet iddiaları nedeniyle 7 kişi hakkında soruşturma açıldığını da kaydetti.

Hürriyet gazetesinden Erdinç Çelikkan’ın haberine göre Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, CHP ’li Sezgin Tanrıkulu’nun Memur Teoman’la ilgili soru önergesini şöyle yanıtladı:

“7 Temmuz 2012 tarihinde yürürlüğe giren Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Yer Değiştirme Yönetmeliği kapsamında birinci bölgede yer alan İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ndeki zorunlu çalışma süresini dolduran Gümrük Müdür Yardımcısı Teoman Dudak, 2013 yılı yer değiştirme döneminde eksik hizmetinin bulunduğu GAP Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne 28 Haziran 2013 tarihli onayla atandı. Adı geçen personelin sürgün edildiği yönündeki iddialar gerçeği yansıtmıyor. Bakanlığımıza İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü ile ilgili olarak 15 rüşvet ve yolsuzluk ihbarında bulunulurken, bütün ihbarlar işleme konuldu. Söz konusu Bölge Müdürlüğü’nde sadece rüşvet iddiaları nedeniyle açılan 7 soruşturma bulunuyor. Kanun kapsamında mal beyanında bulunan personelin tüm beyanları incelenerek gerekli işlemler yapılıyor.”

SOSYAL MEDYADA FENOMEN OLMUŞTU

17 Aralık yolsuzluk operasyonunun ardından internete sızan ses kayıtları sosyal medyada “Memur Teoman” fenomenini yaratmıştı. Tapelerde Teoman Dudak adındaki gümrük memurunun, bütün ısrar ve vaatlere rağmen rüşveti kabul etmediği vurgulanıyor, kayıtlarda “Teoman’a neler yaptım, ne vaatler ne şeyler. Yok yok adam almıyor” ifadeleri yer alıyordu.

Erdinç Çelikkan | Hürriyet

Kaynak: http://www.memurlar.net/haber/473735/
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın