Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Meclis Gündemine Taşınmıştı: 'Kapanma Partisi' Düzenleyen Öğretmen Hakkında Soruşturma Başlatıldı

 > 
100PAYLAŞIM

Ne zaman ve nerede düzenlendiği belirsizdi. Geçtiğimiz günlerde görüntüleri sosyal medyaya yansıyan ‘kapanma partisinin' Şanlıurfa’daki Bozova Hacılar Ortaokulu’nda düzenlendiği ortaya çıktı. Okulun yetkilileri, etkinlikten haberleri olmadığını belirtti. Bozova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, etkiliği düzenleyen öğretmen ile okul yönetimi hakkında soruşturma başlatıldı.

Sosyal medyada cuma günü dolaşıma giren ve bir devlet okulunda kız öğrencilerin başörtü takması üzerine düzenlendiği belirtilen ‘kapanma partisi’ tepki çekmişti.

Öğretmenlerle ilgili bir internet sitesinin Facebook hesabından paylaşılmasıyla ortaya çıkan etkinliği Şanlıurfa’daki Bozova Hacılar Ortaokulu’nda görevli din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni G.İ.’nin düzenlediği öğrenildi.

Okul yönetimi: "Öğretmenlerin hepsini aynı anda denetleyemiyoruz"

Konuyla ilgili Hürriyet'ten Gülseven Özkan'a konuşan okul yetkilileri şu bilgileri verdi:

“Okul yönetiminin böyle bir etkinlikten haberi yok. Öğretmenlerin hepsini aynı anda denetleyemiyoruz. ‘Kapanma partisi’ni cuma günü öğrendik. Bunu düzenleyen öğretmenle telefonda konuştuk, durumu anlattı. Böyle bir etkinlik talebinin öğrencilerden geldiğini söyledi. Herhangi bir zorlama olmamış. Hafta sonu olduğu için herhangi bir inceleme, soruşturma olmadı. Hafta içi okullar açıldığında olayın detaylarını araştıracağız.”

Bozova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, etkiliği düzenleyen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni G.İ. ile okul yönetimi hakkında soruşturma başlatıldı.

Ne olmuştu?

İlkokulda Çocuklar İçin Düzenlenen 'Kapanma Partisi' Meclis Gündemine Taşındı: 'Bu Çocuk İstismarıdır' - onedio.com
İlkokulda Çocuklar İçin Düzenlenen 'Kapanma Partisi' Meclis Gündemine Taşındı: 'Bu Çocuk İstismarıdır' - onedio.com

Hangi okulda çekildiği belli olmayan fotoğraflarda, çocukların ellerindeki dövizlerde ‘Kapandım mutluyum’, ‘Şükür ki kapandım’, ‘Haydi sen de kapan’, ‘Ben de artık kapalıyım’, ‘Hamdolsun kapandım’ ifadeler yer alıyordu. 

CHP Milletvekili Barış Yarkadaş ‘kapanma partisini’ Meclis gündemine taşımış ve “Bir öğretmenin sosyal medyada paylaştığı fotoğraflar, çocukların ağır bir istismarla karşı karşıya olduğunu gösteriyor” açıklamasında bulunmuştu.

Onedio Gündem'i Facebook sayfamızdan da takip edebilirsiniz 👇

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir