Görüş Bildir

Meclis'e Yürümek İsteyen Gruba Müdahale

Anasayfa > Gündem

Ankara’da Müdahale

Ankara’da, uzun tutukluluk süresini ve Ergenekon tutuklularına tahliye öngörmeyen özel yetkili mahkemeleri düzenleyen yasa tasarısını protesto için Güvenpark’ta toplanan bir grup, ‘ Yurtseverlere Özgürlük’ pankartı ve sloganlarla Meclis’e doğru yürüyüşe geçti.

Dört TOMA, bir akrep ve yüzlerce çevik kuvvetle Meclis önüne kurulan barikatı aşmak isteyen kitleye polis, tazyikli su ve biber gazıyla karşılık verdi.

Müdahalenin ardından tekrar toplanarak barikatı aşmak isteyen gruba, polis ‘kimyasal içerikli’ tazyikli su ve biber gazı ile ikinci kez çok sert müdahalede bulundu.

diken.com.tr

Kaynak: http://www.diken.com.tr/vitrin/durmak...

Meclis'e Yürümek İsteyen Gruba Müdahale

Ankara'da uzun tutukluluk sürelerin protesto etmek için Meclis'e yürümek isteyen gruba, Akay Kavşağı'nda biber gazı ve tazyikli suyla müdahale edildi.

TBMM ‘ ye yürümek isteyen grup yapılan müdahalenin ardından Akay kavşağında toplandı. Bir süre slogan atan grup polis barikatını aşmaya çalıştı. Bunun üzerine çevik kuvvet ekipleri gruba biber gazı ve boyalı tazyikli su ile müdahalede bulundu. Müdahalenin ardından dağılan grup ara sokaklara kaçtı. Grup üyeleri tekrar Akay kavşağında toplanmaya başladı.

Tahsin GÜNER-ANKARA/DHA

Kaynak: http://www.dha.com.tr/haberdetay.asp?...

Ümit Bektaş | Reuters

Reuters

Reuters

Reuters

Reuters

DHA

DHA

DHA

DHA

DHA

Reuters

Hüsna Sarı, TOMA'dan sıkılan suyun şiddetiyle böyle savruldu

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Ünsal Hanoğlu

Polisin g... yerse yanında biber gazı ve toma olmadan müdahale etsin.

Bahtiyar Gök

perinçek yok genç çok.önde onun gitmesi lazım milleti kandırıp önden salması değil