Mahkeme 'Kasten Yaralama' Dedi, Berfin'in Yüzüne Kezzap Atan Sanığa 13 Yıl Ceza Verdi: 'Çektiğim Acıların Karşılığı Bu Değil!'

 > 
60PAYLAŞIM

Hatay'ın İskenderun ilçesinde, Berfin Özek'e asitli saldırıda bulunan eski erkek arkadaşı Casim Ozan Çeltik, yargılandığı davada 13 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Berfin, mahkeme çıkışında, "Beklediğimiz bir karar değil. Çektiğimiz acıların karşılığı bu değil" dedi. Avukatı ise karara itiraz edeceklerini söyledi.

Savcı, mütalaasında 'öldürme kastının olmadığına' kanaat getirdi

DHA'nın aktardığı bilgiye göre, Hatay'ın İskenderun ilçesinde geçtiğimiz yılın Ocak ayında, Berfin Özek'in yolunu kesip, yüzüne asitli saldırıda bulunarak kaçan Casim Ozan Çeltik hakkında, 'kasten yaralama' suçundan 13 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Tutuklanan Casim Ozan Çeltik hakkında, yargılandığı İskenderun 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde, iddianameyi ‘kasten adam öldürmeye teşebbüs’ suçlamasıyla hazırlayan savcı, yeni mütalaasında ‘öldürme kastının olmadığına’ dair hukuki değerlendirme yaptı. Çeltik’in ‘kasten yaralama’ suçundan ceza alması talep edildi.

'Çektiğim acıların karşılığı bu değil'

prnt.sc

Mahkeme çıkışında açıklama yapan Berfin Özek, verilen cezayı yetersiz bulduğunu ve hukuki mücadelesine devam edeceğini söyledi:

''Beklediğimiz bir karar değil. Çektiğimiz acıların karşılığı bu değil. Sanığın cezaevinde çıkma ihmali var. Biz bu korkuyla nasıl yaşayacağız? Hukuki mücadelemize devam edeceğiz. En ağır cezaya çarptırılmasını istiyorum.''

Berfin'in avukatı ise, karara itiraz edeceklerini söyledi.

Yaşadıklarının ardından okulu bırakan Berfin, "Ben bunu hak etmedim, bu benim yüzüm değil. Bu, toplumumuzun utancının yüzü" demişti.

EPA Muhabiri Sedat Suna, Berfin Özek'in Bir Gününe Tanık Oldu: 'Bu Benim Değil, Toplumun Utancının Yüzü' - onedio.com
EPA Muhabiri Sedat Suna, Berfin Özek'in Bir Gününe Tanık Oldu: 'Bu Benim Değil, Toplumun Utancının Yüzü' - onedio.com

Avukat Mehtap Sert, savcının mütalaasını 'kasten yaralama' olarak vermesi ile ilgili 'Sanık tahliye olabilir' yorumunda bulunmuştu.

Berfin Özek Davasında Savcı 'Kasten Yaralamadan' Ceza İstedi: 'Sanık Tahliye Olabilir' - onedio.com
Berfin Özek Davasında Savcı 'Kasten Yaralamadan' Ceza İstedi: 'Sanık Tahliye Olabilir' - onedio.com

Sosyal medyada karara tepki: 'Hukukta ağır yaralama görünen şey reelde cinayete teşebbüstür'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir