Korona Virüsün Aşısını Bulduğu İddia Edilen Türk Doktorun, Vajina Beyazlatma İşlemiyle Gündeme Gelen Bir Jinekolog Olduğu Ortaya Çıktı

938PAYLAŞIM

Gülsem mi ağlasam mı bilemedim...

Kaynak: https://teyit.org/koronavirusun-asisini-...

Geçtiğimiz hafta Çin'de ortaya çıkan Korona virüsü, oluşturduğu panikle birlikte komplo teorilerini ve safsata haberleri de beraberinde getirmişti.

Hatta o safsatalar o kadar büyüdü ki, bir Türk doktorun ABD'de Korona virüsünün aşısını geliştirdiği iddiası bile öne sürüldü.

Facebook’taki "Bilgi Otağı" adlı sayfada yer alan gönderide Türk hekim Prof. Dr. Tamer Yürmiüçoğlu’nun bu aşıyı geliştirdiği iddiası işte şöyleydi:

Bu iddia herhangi bir satir ibaresi taşımadığı gibi bir de 8 bine yakın paylaşım almıştı.

Ancak ortaya atılan tüm bu iddialar doğru değildi. Hatta, Prof. Dr. Tamer Yirmiüçoğlu diye bir doktor aslında yoktu...

“Prof. Dr. Tamer Yirmiüçoğlu” adıyla ne Türkçe ne de İngilizce karakterlerle arama yapıldığında bir sonuca ulaşılabiliniyordu. Ünlü bilimsel veritabanı PubMed’de yayınlanmış herhangi bir çalışması da olmayan bu "doktor"un, yaşadığında dair herhangi bir ipucu bile yoktu.

Fotoğraftaki doktor ise 2016’da vajina beyazlatma operasyonlarıyla gündeme gelen kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Op. Dr. Tamer Gültekin idi.

Bu safsata içeriklerin tümü ise, bir dönem epeyce bir konuşulan Didem Ceran'ın Instagram hesabında paylaştığı bu videoya dayanıyor:

13. saniyeye dikkat. 😂

Kişisel internet sitesi üzerinden, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olduğu öğrenilen Dr. Tamer Gültekin’in, aşı geliştirme ile ilgili herhangi bir alakası yok anlayacağınız.

Ayrıca şunu da ekleyelim, Korona virüsüne karşı henüz herhangi bir aşı da geliştirilmedi.

Bir aşı geliştirmek yüksek maliyetinin yanı sıra uzun yıllar alabiliyor ve dahası ekip çalışması gerekiyor. Tek bir doktorun bu kadar kısa sürede bu kadar yeni bir virüse karşı aşı geliştirmesi mümkün değil anlayacağınız...

Bu tarz safsata haberlere, doğrusunu yanlışını öğrenmeden inanmayı ne zaman bırakacağız acaba...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
akatsuki1971

Dr. Tamer Gültekin: Corona virüsüne aşı buldum. Muhabir : Branşınız ne doktor bey? Dr. Tamer Gültekin: Amkoloji uzmanı Götolog doktorum.

faruk-sutuseven

bu adamı norm endere benzeten tek ben miyim?

spiritorbs

Merabaaaa :D ahahahhaha

pinco

Bu tarz haberleri okurken "ulan vatandaşı olmasak aslında eğlenceli ülke" diyesi geliyor insanın.

emine-anac

HAHAHAHH bu adamın da başına gelmeyen kalmadı resmen

Görüş Bildir