Görüş Bildir
Haberler
Kılıçdaroğlu Konuştu, TRT Yayını Kesti

Kılıçdaroğlu Konuştu, TRT Yayını Kesti

yelda kahveci
04.02.2014 - 16:56
İçeriğin Devamı Aşağıda

Kılıçdaroğlu Konuştu, TRT Yayını Kesti

TRT ise Kılıçdaroğlu'nun konuşmalarını yayınlamadı. CHP lideri, TRT'nin sansürünü şu sözlerle duyurdu:

'Not geldi, yolsuzluklara değinince TRT kesmiş. TRT zaten bunları yayınlayamaz ki, ne fark eder. Bunları biliyoruz. Milletin parasıyla yayın yapıyor onu da biliyoruz. Orada da hortum mekanizmaları var. Onların ki küçük.'

Gerçek Gündem

Kaynak: http://www.gercekgundem.com/medya/230...

TRT Skandalı RTÜK'e Taşındı

Kılıçdaroğlu’nun bugünkü parti grup konuşmasını canlı yayınlayan TRT, konuşma devam ederken konuşmanın bir bölümünü kesti.

Konunun RTÜK gündemine getirilmesi isteyen üyeler Ali Öztunç ve Süleyman Demirkan, Başkanlık Makamına sundukları yazıda, “Bir kamu hizmeti yayıncısı olarak TRT’nin tüm siyasal partilere eşit mesafede ve tarafsız bir biçimde yayın gerçekleştirmesi Anayasal ve kanuni bir zorunluluktur. Söz konusu grup konuşmasının bir bölümünün ekrana getirilmesi, konuşma devam ederken birden kesilmesi hususunun 6112 sayılı Kanun'un 8'inci Maddesi'nin birinci fıkrasının (k) bendinde yer alan ‘Siyasi partiler ve demokratik gruplar ile ilgili tek yönlü ve taraf tutar nitelikte olamaz.’ Hükmü yönünden değerlendirilmesi gerekmektedir” dedi.

“Daha önce de çeşitli defalar Üst Kurul gündemine de getirdiğimiz gibi, TRT yapmış olduğu yayınlarla adeta hükümet lehine taraflı bir yayın gerçekleştirmekte ve başta ana muhalefet partisi olmak üzere diğer partilere çok az bir yer ayırmaktadır. Bu durum CHP’nin 04 Şubat 2014 (Bugün) tarihli parti grup konuşmasında da aynen tekrarlanmıştır” ifadelerini kullanan üyeler, şunları kaydetti:

AKP grup konuşmalarında, haftalık grup konuşmasıyla doğrudan bağlantısı olmayan aday tanıtımlarını dahi saatlerce canlı yayınlayan TRT’nin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun parti grup konuşmasını kısa bir süre vermesi, konuşma devam ederken birdenbire kesmesi gibi durumların Üst Kurul ve YSK tarafından değerlendirilmesi gerekmektedir.

Cumhuriyet

Kaynak: http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/tu...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın